Haluatko miljonääriksi

Anonyymi-ap

Miksi katsojille uskotellaan että joku voittaa vaikka 10000 euroa miljonäärikisassa, kun se ei pidä paikkaansa.
Olisi rehellistä sanoa mitä hän voittaa itse , eikä sitä summaa mikä on hänen itsensä ja verottajan osuus yhdessä, koska ei vero ole mikään voitto. Samalla juontajan tuuletus että joku lähtee kotiin 10 000 euroa taskussaan ei myöskään pidä paikkaansa, ei lähde.
On myös luvottavaa ahneutta suomen verottajalta, että voitoistakin pitää maksaa veroa. Kaikesta pitää maksaa veroa veron päälle. Kyllä me ollaan hulluja kun me annetaan tämän tapahtua. Verojen piti huolehtia hyvinvoinnistamme, nyt on ryötöverotus käynnossä eikä vastinetta sille enää juurikaan ole.
Autojen käyttömaksu, terveyskeskusmaksu, lukukausimaksu, kouluruoka maksullinen..kaikki minkä vuoksi veroa alettiin keräämään on nyt poissa mutta vero on moninkertaistunut siitä huolimatta.
Mihin se raha menee?

1

396

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä on kaikkien aikojen hauskin mies jarkko oulusta anttikin meni sanattomskdi. Ihana huumori.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 96
      1589
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1394
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      50
      1317
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      1208
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      53
      1196
    6. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      9
      955
    7. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      36
      817
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      60
      761
    9. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      754
    10. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      725
    Aihe