Tulitikkuleikeistä

Anonyymi-ap

Siel on taas vanhempien pikku kullannuput Vkl aikaan kunnostautuneet joka puolella.
Äkkiä tulis mieleen että mitenkä onnistui kasvatus.
Toisaalta tuskinpa se omena on kauas puusta pudonnut

6

336

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muistuttaa sopivasti Saksan, Ranskan, ... vastaavia junaliikennesabotaaseja... eihän sitä meillä...
      Monesko vesitorniin tunkeutuminen EU-suomessa kesän aikana?

    • Anonyymi

      Eiköhän tuokin liene Putlerin lupaamia lahjoja Suomaalle? Kauko-ohjattuja etäpäätteitähän meiltä löytyy runsaasti. On "omia" ja tänne haalittuja. Viime talvenakin Suomaan rajavartiosto Oulun PolPon avustuksella varmisti, että varmasti pääsevät tänne ilmaiseen täys-ylläpitoon ilman muita vastapalveluksia kuin "pikku jäynä" sille kädelle, joka heitä ruokkii. Oikein pysäyttivät paperillisten rajanylityksen, että paperittomat varmasti ehtivät kaikki tulla rajan yli. On ne nuo Putlerin agentit ahkeria meillä! Eikä SUPO eväänsäkään väräytä näista - palkkapäivänä vain leveästi hymyilevät yhdessä rajavartijoitten ja Oulun PolPon kanssa!

    • Anonyymi

      Tiilirakenteinen vesitorni lienee rakennettu 1930-luvulla höyryvetureja varten. Kulku sinne on ollut pitkään vapaata.

    • Anonyymi

      Ainakin murtautumalla vapaata, kai siihen jotain vaneria aina laitetaan menoreitin tukkeeksi näön vuoksi. Tosiaan rakennushan on jo aika raunioituvassa tilassa, ei sinne tarvitse tehdä hybridi-iskuja.

      • Anonyymi

        kelpasi hyvin muistutukseksi suomalaisille - junaliikenne jouduttiin katkaisemaan neljäksi tunniksi


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        kelpasi hyvin muistutukseksi suomalaisille - junaliikenne jouduttiin katkaisemaan neljäksi tunniksi

        Jep. Ja tuon takia.
        Pienellä saa isomman hässäkän, seurataanpa mitä


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      235
      5906
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      78
      4739
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      81
      3558
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      248
      3019
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      2759
    6. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      180
      2241
    7. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      261
      1699
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1215
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      28
      1138
    10. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      1126
    Aihe