Pyyntö naisille

Anonyymi-ap

Naiset, jos olette jostain miehestä kiinnostuneita niin osoittakaa se selvästi tai jopa näin tasa-arvon aikakautena voitte pyytää tanssitreffeille. Välillä jää harmittamaan kun ei noita signaaleja oikein ole osannut tulkita ja tilanne on mennyt ohi vaikka näin jälkeenpäin ajatellen kiinnostusta on ollut molemmin puolin.

14

496

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Muistathan, että hakujöönoitäjät ei tykkä tuollaisesta nuorempien naisten vokottelusta!

      • Anonyymi

        Olen aina ihmetellyt miksi nuoret naiset tanssii rumien haisevien ukkojen kanssa?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olen aina ihmetellyt miksi nuoret naiset tanssii rumien haisevien ukkojen kanssa?

        Hakujöönpitäjät ovat niin neitimäifiä. Ufeammalla kuin yhdellä heiftä on äffävikakin.


    • Anonyymi

      Jossulla on kolmenelkytdonaa käyttelytilillä niin naiset kyllä haistaa sen.

      • Anonyymi

        Jossu ja humppapullat. Pahimmat S24:n tanssilortot.


    • Anonyymi

      Se on valintaprosessi naisilla. Ne yrittää etsiä ajatuksenlukijoita lisääntyäkseen vain niiden kanssa.

      Js jos mies tämän ymmärtää, niin se lopettaa kyselemästä tyoeriä ja ottaa mitä haluaa - ja naiset antaa.

      • Anonyymi

        Nainen haki minua, puhui rivoja, änkesi lähelle ja hiplaili. Tottakai tein aloitteen. Sain haukut niskaani koska olin tyrkky setämies.

        Se siitä.


    • Anonyymi

      Joopa joo.

    • Anonyymi

      Hakurepliikki on yleensä ensimmäinen jutska, minkä nainen sinusta tanssimossa kuulee, jos naistenrivissä kiertäviä juttuja ei lasketa. Naistenrivissä kiertävistä jutuista saatu ensivaikutelma kumminkin ratkaisee, tuleeko hakurepliikkisi kuunnelluksi lähellekään loppuun saakka, jopa kymmenien vastaavien joukosta.

      Siksi ytimekkääseen aloitukseen ja huoliteltuun ulkonäköön olisi syytä mitäilmeisimminkin sinunkin hieman nykyistä enemmän panostaa. Mutta mikä tekee ulkonäkösi lisäksi hakurepliikistäsi erottuvan? Sijoita heti hakurepliikin alkuun seikkaperäinen esittely itsestäsi. Se on käytännössä omakehu, joka laventaa sekä tanssillisen että sketsuaalisen osaamisesi itsensä Fabion tasolle. Pidä huolta, että puhe on laveata eli kannattaa puhua sen naisen pää pyörälle heti pokkauksessa!

    • Anonyymi

      Pah, niin epätoivoinen en ole että tyrkyksi alkaisin jos mies ei mitään vihjettä anna kiinnostuksestaan. Naisten haullakin teen vain vastahakuja.

      • Anonyymi

        No kerropa miten miehen pitäisi vihjata kiinnostuksestaan.


      • Anonyymi

        Eikös se ole riittävä vihje että joka tansseissa tulee hakemaan useamman kerran ja haluaa tanssia useamman parin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No kerropa miten miehen pitäisi vihjata kiinnostuksestaan.

        No mietipä sitä :)


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Eikös se ole riittävä vihje että joka tansseissa tulee hakemaan useamman kerran ja haluaa tanssia useamman parin?

        Ei ole. Näitä on montakin vuosien varrella kohdalle osunut jotka vain tanssimisen ilosta, kun askeleet käy loistavasti yksiin, hakeneet jopa koko loppuillan parin alkuhaun jälkeen kun ovat siinä välissä ensin muita hakeneet. Useimmat heistä olleet myös varattuja ja jotkut myös halusivat näin välttää naisten haut.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      115
      8237
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      415
      7458
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      80
      4724
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      4499
    5. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      7
      4039
    6. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      203
      2849
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      118
      2714
    8. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      33
      2645
    9. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      23
      2284
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      2
      2147
    Aihe