Kokeilin niksiä ja kyllä tämä kahvi on parempaa nyt. Ei lainkaan maistu paperiselta. Huljuttelee hanan alla suppiloa papereineen ja kaataa ylimääräiset vedet pois ennen purujen sekaan lusikointia. Ei ole iso vaiva saavutettuihin hyöytyihin nähden.
Suodatinpussin kastelemalla saa parempaa kahvia
Anonyymi-ap
6
308
Vastaukset
- Anonyymi
Olen kyllä sitä mieltä että jos saa käsiinsä aidon kirkonkirjan sivun, sen kun taittelee keittimen suppiloon suodatinpussiksi, niin sillä tulee parasta kahvia.
- Anonyymi
Musteesta tulee pikantti sivumaku sillä tavalla. Minulla oli noita Lumijoen kirkonkirjoja laajasti alkuperäisinä ja kokeilin tätä. Loput käytin sytykkeenä takkaa poltellessa.
- Anonyymi
Sukututkimus ja kahvi, nehän liittyvät saumattomasti toisiinsa.
- Anonyymi
Rikosrangaistus tulee
- Anonyymi
Mitäs läksit, sinun on se vaan kärsittävä!
- Anonyymi
Ketä näitä muokkaa asiakirjat
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 761270
- 741244
- 491139
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041068- 511035
- 34757
- 49724
- 59705
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?40656Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118587