Taidemuseo

Anonyymi-ap

Vai pitäisikö jollekin taidemuseolle löytää uusi paikka. Miksi? Ei nykyään juuri kukaan käy sellaisissa joten teokset voi myydä ja unohtaa koko asia.

6

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Olisiko yksityistäminen ratkaisu kustannuksiin? Aulangon näkötornikin tuottaa vain kuluja voidaanko se myydä?

      • Anonyymi

        Otettaisiin mallia Ahveniston hyppyrimäen toiminnasta, ei ole kuluja ollenkaan eli museoillekin sama sabluuna ja ovet kiinni. Katselkoon ihmiset tauluja netistä vaikka kirjaston koneilla jos omaa konetta ei jostain syystä ole.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Otettaisiin mallia Ahveniston hyppyrimäen toiminnasta, ei ole kuluja ollenkaan eli museoillekin sama sabluuna ja ovet kiinni. Katselkoon ihmiset tauluja netistä vaikka kirjaston koneilla jos omaa konetta ei jostain syystä ole.

        Sinulla ei ole periaatteessa kaikilla muilla on.


    • Anonyymi

      Sabluuna on kylläkin sapluuna mutta ei se mitään vaikeita noi beet ei niistä aina tiedä mihin ne tulee.

      • Anonyymi

        Olen jo yli 90 v. Käytän wielä Acrigolan suomea.


    • Anonyymi

      Kyllä tuollakin siirrolla hv-kerhon business-agentuurit tienaavat pikkulisät pulleaan elämäänsä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4071
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      128
      2343
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1491
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      39
      968
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      129
      958
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      949
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      334
      881
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      867
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      790
    Aihe