Kahviteltasko

Mutta eipä tee mieli, kun valikoimassa on tarjolla ei oota jo iltapäivällä. Viihtyvyyskin samaa tasoa kuin venäjällä
16807
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Jos tarkoitat W-alkuista niin samaa kuullut.

Äänestä

kaikki toimii

Äänestä

Voi reppanaa.

Kuvitteletko että saisit illalla alennushintaan tuotteita?

Mäne aikasemmin kahville, ja osta pullukkas. Aivan turhaa kitinää niin kuin rotkolan tyypiltä jostain rekka-auton pysäköimisestä

Äänestä

Äänekoskella ei ole yhtään viihtyisää ja rauhallista kahvilaa.
Mikään S kaupan nurkkaan ja käytävän viereen tungettu kahvio ole viihtyisä.
Ei kahvio jossa witriinissä pari kuivaa pullaa päivästä toiseen Kosken Helmi palvelukin aina tympeää.
Näissä muissa aivan sama viihtyisyys puuttuu.
Joku Wanha Asema Suolahdessa auki milloin sattuu ja hinnat kalliimmat kuin Helsingissä. Oho hoijaa…
Yksikin oikeasti palveleva viihtyisä ja tarjonnallaan kilpaileva olisi varmasti Äänekoskella mukava ja menestyvä.

Äänestä
  • älä taas wingu, opettele hyväksymään asiat niinkun ne ovat, toisaalta voithan aina pysyä kotona .

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    älä taas wingu, opettele hyväksymään asiat niinkun ne ovat, toisaalta voithan aina pysyä kotona .

    Mee nesteelle puremaan munkkia hopi hopi

    Äänestä

  • Kannattaisko antaa suoraa palautetta kahviloitten pitäjille, niin asiat voisi muuttua.

    Mutta kun sulla on vaan täällä tapana kitistä joka asiasta, tuskin kukaan yrittäjä täältä tulee mitään lukemaan.

    Mutta voisitko vähän avata että mistä moinen katkeruus kaikkea kohtaan johtuu, eikö isäs halannu sua tarpeeki kun olit pieni, jäikö jokin leikkiauto saamatta kun vanhempasi osti niillä rahoilla ruokaa.

    Eikö peniksesi ole kehittynyt niin kuin muilla.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Mee nesteelle puremaan munkkia hopi hopi

    nesteellä ihanat munkit ja tuore kahv🥰

    Äänestä

Ja jos totta puhutaan niin Nesteellä on parhaat munkit.

Äänestä

Löytyikö kahvikaveria?

Äänestä

Tuu mun pöytään, mää tarjoan. On rahaa, hyvät tulot ja iso....

Äänestä

Paras kahvi on äänekoskella alkulassa.

Äänestä

Olen asunut Äänekoskella vuosia
Siitäkin on aikaa vuosia kun olen käynyt kahvilla Äänekoskella.Ei ole paikkaa missä kävisi.
Jossain muualla kyllä lähes viikottain.
Kahvilla käynti on jo nykyisin sen verran arvokasta muine tykötarpeineen ,että haluaa viihtyisän paikan missä käydä.
Sellaista ei Äänekoskella ole.
Hintataso ,palvelu viihtyväisyys eivät kohtaa Äänekoskella.
Jokainen saa itse valita missä käy kahvilla ja millä perusteilla.
Kaikilla ei ole varaa käydä missään kun kahvipaketin saa jo yhdellä kahvilla käynnillä.

Äänestä
  • Miten voit tietää mistään tasosta, et ole käynyt vuosiin ja nyt tiedät millaisia kahviloita koskella on, olet kyllä ihme jäbä. Mene muualle trollaan.

    Äänestä

  • n.10 egee kahvi ja pulla, sillä saa puhtaan kupin, lautasen , istumapaikan, pöydän ja palvelun, kotona joudut keittään kahvin. likaamaan astian ja alusen, joudut yksin istumaan ja ihmettelemään tiskaamaan

    Äänestä

Voisit koettaa vaikka itse yrittää kahvilan pitoa Äänekoskella, missä ei matkailijoitakaan ole tungokseen asti. Kahvilan pito on huono bisnes, ei siinä kukaan pysty elantoaan hankkimaan. Voit keittää myös itse kahvisi ja kutsua parhaat ystäväsi kotiisi kahville. Herkkupullat kannattaa aina varata tai ystäväsi tulevat viimeisen kerran luoksesi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mutta eipä tee mieli, kun valikoimassa on tarjolla ei oota jo iltapäivällä. Viihtyvyyskin samaa tasoa kuin venäjällä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu