Kunnantalo

Anonyymi-ap

Moni kakku päältä kaunis. Home rötiskö, työntekijät oireilevat.

11

1009

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kahvia juovat siellä

    • Anonyymi

      Tehtiin komea kunnan virastotalo, uutukaista Oulun arkkitehtisuuntaa edustaa hän.
      Siihen aikaan oli uskoa vielä virastotoiminnan pysyvyyteen, ei tiedetty etätöistä eikä digistä höykäsen pölähtävää.
      Tuntematon ite-taiteilija teki alttaritaulun ja peri siitä kovan liksan. Olisi ollut laatutaiteilijakin maakunnassa, mutta kun se oli kommunisti, se Hyttinen.
      Tänä päivänä kaikki Kainuun kunnanvirastot sopisivat Kajaaniin. Kainuulaiset voisivat hoitaa asiansa diginä valokuituverkkoa pitkin. Se olisi tehokasta, halpaa ja nykyaikaista.

      • Anonyymi

        Hiljaista siellä on, kunnantalolla. Kaikki siellä etänä kahvia juovat.


    • Anonyymi

      Se on sellainen muotitauti tuo homesairaus.
      Kumma kun sitä ei ulkomailla ole ollenkaan, mutta Suomessa pistetään kelvollisia rakennuksia maan tasalle sen takia.

      • Anonyymi

        Mikä tauti lienee mutta meillä kaikki on homepesiä. Kouluun piti tehä kallis remontti, eikös terveyskeskuskin ole homeen saastuttama ja nyt jos vielä kunnan talo .


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä tauti lienee mutta meillä kaikki on homepesiä. Kouluun piti tehä kallis remontti, eikös terveyskeskuskin ole homeen saastuttama ja nyt jos vielä kunnan talo .

        Se johtuu nuusasta energiataloudesta. Ei tuuleteta kun menee lämpö harakoille ja kuulema ilmanvaihtokin siinnä menettää älynsä. Palopellit laukeilevat itsestään ja kunnanukot ei ole tietävinään. Voi ne laukeilla tupakoinninkin ansiosta, kun ainakin luottamusmiehet ja kehitysjohtaja ennen kulkivat tupakka suussa missä sattuu.


    • Anonyymi

      Sielläkö se katto putosi....

    • Anonyymi

      Ulkomailla Sotkamossa käy kohta viuhka karhuu ampuivat makuulta olikin naapurin mörri kissa

      • Anonyymi

        Kumpiko makasi?


    • Anonyymi

      Ilmastoinnit pyörii väärin likö säääjöt väärin päin

      • Anonyymi

        Varmasti väärästä rakentamismallista. Kaikki rakunnuksethan piti kääriä muovipakettiin. Se piti olla hyvä , eihän kosteus pääse pois Vaikka kuinka olis hyvä veto.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      271
      880
    2. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      665
    3. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      45
      650
    4. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      558
    5. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      51
      507
    6. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      30
      460
    7. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      30
      444
    8. En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta

      Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.
      Ikävä
      45
      437
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      45
      437
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      38
      436
    Aihe