Rötää/pätkii kun menee yli 94kmh

Anonyymi-ap

Elikkäs tää ktm exc 125 2008 ei halua mennä yli 100kmh. VAikka mitä säätöä tehty mutta ei löydy ongelmaa suuttimet neulat yms kaikki on hyvät nyt ja suosituksten mukaan asetettu. Kaikki kaasarista tarkistettu ei ole tukossa ja kaikki toimii. pyörä käy täydellisesti kunnes lähtee vedättämään vähän kovempaa niin täys kaasulla ei enään halua muuta kuin pätkiä ja vittuilla. Olisko kellään mitään hajua miten tän pyörän sais kulkemaan että pääsisi edes terpimiehistä ohi. En tiedä tukehtuuko bensaan tai mitä tulpan vri täydellinen joka viittais siihen että bensa ilma seos täydellinen.

2

218

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      no jos kerran suuttimet ja neulat on hyvät ja kaasari ei ole tukossa ja kaikki toimii,niin silloinhan homma on ihan niin kun kuuluu ollakkin.jos se ei siltikään toimi niin silloin joku noista sun selityksistä ei pidä paikkansa.missä vika on niin sitä ei millään näe täältä asti kun kerran kaikki on niin kun pitää olla.

    • Anonyymi

      Arvaan ettei pakoaukonsäädin aukea, putsaa se.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on ollut

      Ihanin kohtaamisemme?
      Ikävä
      39
      665
    2. Mikä on suurin syy

      Ettet halunnut minua?
      Ikävä
      86
      638
    3. Sinä mies olisit

      ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s
      Ikävä
      31
      580
    4. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      16
      578
    5. Miksi jätit minut

      Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?
      Ikävä
      38
      537
    6. Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella

      Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?
      Ikävä
      49
      511
    7. kehtaisitko esitellä kaivattusi

      läheisillesi? 🤔
      Ikävä
      34
      502
    8. Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se

      Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?
      Ikävä
      62
      495
    9. Mitä haluaisit

      Sanoa itsellesi juuri nyt?
      Ikävä
      63
      491
    10. Kaipaatko vielä exää?

      Jos olet ihan rehellinen
      Ikävä
      68
      479
    Aihe