Astronautti katsoi

Aluksensa ikkunasta, ja tajusi eläneensä valheessa:

Maa onkin litteä kuin pannukakku.
5204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Laura Huhtasaaren mielestä pannukakku, harmittelee miksei suomessa ole keskitysleirejä.

Äänestä
  • Kommenttisi on 2024 vuoden typerimpiä.

    1Äänestä

Tosi on.

Äänestä

Lätty on pyöreä. Pannukakku on useimmiten suorakulmio.

Äänestä

Kosmonautti ja taikonautti ihmeessä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Aluksensa ikkunasta, ja tajusi eläneensä valheessa:

Maa onkin litteä kuin pannukakku.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu