Pellet tamineissaan

Että voi joku olla pelle ja tyhjänpäiväinen pelkurimärisijä. Nuohan tollot ei enää uskalla postilaatikolla käydä kun sudet niin pelottavat. Asetta kantavat turvaksensa ja paskovat housuun peloissansa. Fiksulla (esim. minä) niin hirnuttaa tuommonen tyhmyys. Miten voi olla noin tyhmää sontasakkia tässä valtakunnassa?

Märyä, märyä ja märyä. Minä niin nautin kun susi taikka ahma saa poroa raadellakseen. Olen niin suuri luonnon ystävä, olen Suden ystävä.

https://www.uusisuomi.fi/uutiset/nyt-tuli-varoitus-suomen-susi-ja-karhutilanteesta-kuka-ottaa-vastuun-kun-suurpeto-hyokkaa-ihmisen-kimppuun-kysyvat-metsastajat/366c9b4f-9b51-4593-9233-88d2e763da02?ref=box:9987&utm_source=iltalehti.fi&utm_medium=almainternal&utm_campaign=kiintea_talent_ohjausboksi&_gl=1*5tho8z*_ga*MTUwNTU2NzU5My4xNzI1NDI5ODA4*_ga_3L539PMN3X*MTcyNTQyOTgwNy4xLjEuMTcyNTQzMDE5My4wLjAuMA..

11

608

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kerrankin nostit asia kirjoituksen esille. Näkyy sinunkin palstabanni helpottaneen, kun ei enää tarvi puskista huudella ja trollata vaan voi ihan öyhönimimerkillä taas ulista. 😂

      • Tulkitsen tämän, jotta sinäkin olet näitä märisijäpellejä. Eikö jo hävetä olla tuommonen kuraperse?


      • SudenYstävä kirjoitti:

        Tulkitsen tämän, jotta sinäkin olet näitä märisijäpellejä. Eikö jo hävetä olla tuommonen kuraperse?

        Hyi että fiksua ellottaa ja ällöttää tuommoset märisijävinkujat. Niin naurattaa tuo tyhmyys jotta meinaa tukehtua. Että voi näin suurta pöljyyttä olla olemassa, he he hih he he..


      • Anonyymi

        Nimimerkki ”Suden ystävän” kommentointi ja ulostulot eivät ole ihan normaalin ihmisen toimintaa. Kertoo paljon Suden ystävästä itsestään!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nimimerkki ”Suden ystävän” kommentointi ja ulostulot eivät ole ihan normaalin ihmisen toimintaa. Kertoo paljon Suden ystävästä itsestään!

        Juuri sellaista mitä avohoitopotilaalta voi ylipäätään odottaa.😂
        Kauan se banni kestikin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Juuri sellaista mitä avohoitopotilaalta voi ylipäätään odottaa.😂
        Kauan se banni kestikin.

        Taisi päästä taas tohtorisedältä salaa sinne hoitajien huoneeseen koneelle.

        Siellä se haaveilee niistä "metsästystamineistaan" tehotippa lerssin päässä.


    • Anonyymi

      "Näkemystään perustellakseen Metsästäjäliitto nostaa esiin Hollannin ja Romanian tapahtumat. Hollannissa suden tai susien on raportoitu hyökänneen kaksi kertaa lasten kimppuun kesän aikana. Ensimmäisessä tapauksessa susi puri 5-vuotiasta tyttöä ja toisessa susi kaatoi tytön. Myös sadat kotieläimet ovat joutuneet Hollannissa susihyökkäysten kohteeksi tänä vuonna, liitto kertoo tiedotteessaan.

      Metsästäjäliiton mukaan Hollannin viranomaiset ovat varoittaneet ihmisiä ulkoilemasta lasten kanssa tietyillä metsäisillä ulkoalueilla, joissa asuu susia. Liiton mukaan susia on maassa vähintään viisikymmentä.

      Samalla liitto viittaa Ylen uutisoimiin tietoihin Romaniasta, jossa karhut ovat tappaneet 26 ja haavoittaneet 274 ihmistä viimeisen parinkymmenen vuoden aikana. Romaniassa karhukanta on kasvanut 8000 eläimeen, kun sen metsästys on ollut kiellettyä kahdeksan vuoden ajan.

      ”Kun karhu tappoi tänä kesänä vaeltajan, maa lopetti karhun suojelun EU:n suojelumääräyksistä huolimatta ja myönsi metsästysluvan 500 karhulle”, liitto huomauttaa tiedotteessaan."

      Susirunkmannin mielestä pelko on siis aiheeton, susi on pikku hauveli ja karhu on pikkuinen nallurainen.

      • Heh heh.......

        "susi on pikku hauveli ja karhu on pikkuinen nallurainen"

        Ja sinä olet niiskuttava palloposki pulleroinenpalleroinen joka niin pelkää sutta ja karhua.


      • Anonyymi
        SudenYstävä kirjoitti:

        Heh heh.......

        "susi on pikku hauveli ja karhu on pikkuinen nallurainen"

        Ja sinä olet niiskuttava palloposki pulleroinenpalleroinen joka niin pelkää sutta ja karhua.

        Mites sinut on nyt päivällä vapautettu lepositeistä, kun yleensä öyhötät yöllä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mites sinut on nyt päivällä vapautettu lepositeistä, kun yleensä öyhötät yöllä?

        Vai aamusta kello 4.30 ?


      • Anonyymi
        SudenYstävä kirjoitti:

        Heh heh.......

        "susi on pikku hauveli ja karhu on pikkuinen nallurainen"

        Ja sinä olet niiskuttava palloposki pulleroinenpalleroinen joka niin pelkää sutta ja karhua.

        Mene sinä pyytämään mammaltasi taas hiukan tisua murheeseen!


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      218
      4077
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2573
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2295
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      80
      1400
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      86
      1288
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1149
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1037
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      903
    9. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      881
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      856
    Aihe