Mummon suojatiellä surmannut mersukuski sai sakkoa 1000€ ja vähän ehdollista +oikeuskulut. Kovin on halvaksi käynyt mummon henki.
Jotenkin ei istu oikeustajuun.
Mummon hinta!
16
266
Vastaukset
- Anonyymi
Kovin on pelkistetty ja yksinkertaistettu tuo juttusi. Huomaatko edes itse?
- Anonyymi
Kuskin omaisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuskin omaisia?
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun äitis aasi
Vai niin ja ajoi mersulla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai niin ja ajoi mersulla?
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Minä olen 75 v ja oletan että jos jään autonalle ja kuolen niin eläkkeen maksajani nostaa lipun salkoon . Muu suku ryntää jakamaan täisiä vällyjäni ja muuta rompetta .
- Anonyymi
Jaa, olisiko ollut tilaustyö?
- Anonyymi
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Vaikka elämä näyttäisi ulospäin vaatimattomaltakin, kannattaa sukulaiset pitää loppuun saakka siinä luulossa, että rahaa kyllä on ja omaisuuttakin reilusti. Pitävät parempaa huolta kuolemaan saakka.
Tarvittaessa edunvalvojaksi kannattaa ottaa joku ihan ulkopuolinen, vaikkapa lakihenkilö, joka ei lavertele sukulaisille.- Anonyymi
Suku on pahin mitä vähemmän tekemisissä sen parempi
- Anonyymi
Jos olisi ollut maahantullut kunniavieras olisi tullut elinkautinen.
- Anonyymi
Matu olisi vielä lämpimänä ottanut nopeat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Matu olisi vielä lämpimänä ottanut nopeat.
Vau.onpa sulla sairas aivo.
- Anonyymi
Oulussa oli hieman kalliimpi mummo. Suojatiellä mummon surmannut sai 10kk ehdollista ja huimat 18000 korvauksia vakuutusyhtiölle!
Toki mummo oli hieman nuorempi kuin Jyväskylän tapaus. - Anonyymi
Ajokortti ja mersu valtiolle, mies vankilaan loppuelämäksi.
- Anonyymi
Mersukuski oli jo aika iäkäs itsekin. Ehkä se kortti olisi pitänyt ottaa pois jo paljon aiemmin. Lähipiirissä olen nähnyt sen ikäisiä kortillisia ajamassa, että täytyy ihmetellä lääkäreiden kykyä arvioida ajovalmiutta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475285Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "511790Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1361707Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella151619- 141355
Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v41240No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol26121981-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171077Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771028Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah60877