Mummon suojatiellä surmannut mersukuski sai sakkoa 1000€ ja vähän ehdollista +oikeuskulut. Kovin on halvaksi käynyt mummon henki.
Jotenkin ei istu oikeustajuun.
Mummon hinta!
16
319
Vastaukset 16
- Anonyymi
Kovin on pelkistetty ja yksinkertaistettu tuo juttusi. Huomaatko edes itse?
- Anonyymi
Kuskin omaisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuskin omaisia?
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun äitis aasi
Vai niin ja ajoi mersulla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai niin ja ajoi mersulla?
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Minä olen 75 v ja oletan että jos jään autonalle ja kuolen niin eläkkeen maksajani nostaa lipun salkoon . Muu suku ryntää jakamaan täisiä vällyjäni ja muuta rompetta .
- Anonyymi
Jaa, olisiko ollut tilaustyö?
- Anonyymi
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Vaikka elämä näyttäisi ulospäin vaatimattomaltakin, kannattaa sukulaiset pitää loppuun saakka siinä luulossa, että rahaa kyllä on ja omaisuuttakin reilusti. Pitävät parempaa huolta kuolemaan saakka.
Tarvittaessa edunvalvojaksi kannattaa ottaa joku ihan ulkopuolinen, vaikkapa lakihenkilö, joka ei lavertele sukulaisille.- Anonyymi
Suku on pahin mitä vähemmän tekemisissä sen parempi
- Anonyymi
Jos olisi ollut maahantullut kunniavieras olisi tullut elinkautinen.
- Anonyymi
Matu olisi vielä lämpimänä ottanut nopeat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Matu olisi vielä lämpimänä ottanut nopeat.
Vau.onpa sulla sairas aivo.
- Anonyymi
Oulussa oli hieman kalliimpi mummo. Suojatiellä mummon surmannut sai 10kk ehdollista ja huimat 18000 korvauksia vakuutusyhtiölle!
Toki mummo oli hieman nuorempi kuin Jyväskylän tapaus. - Anonyymi
Ajokortti ja mersu valtiolle, mies vankilaan loppuelämäksi.
- Anonyymi
Mersukuski oli jo aika iäkäs itsekin. Ehkä se kortti olisi pitänyt ottaa pois jo paljon aiemmin. Lähipiirissä olen nähnyt sen ikäisiä kortillisia ajamassa, että täytyy ihmetellä lääkäreiden kykyä arvioida ajovalmiutta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää
Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty471459Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon
Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä3401242Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas
Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto331036Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?
Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s3251008Kai mua vähän
Masentaa tämä kaikki. Tämä koko meidän välinen juttu on niin vaikea… Voitaisiinko molemmat lopettaa tilanteen ruokkimine136874- 55856
Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen
Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel33821Treffi-ilmoituksia!
Tähän avaukseen voipi treffeille halukkaat laittaa oman - lyhyen - vapaamuotoisen hakunsa,burneri emaileinee). Tavoitte194708- 61615
- 40556