Mummon suojatiellä surmannut mersukuski sai sakkoa 1000€ ja vähän ehdollista +oikeuskulut. Kovin on halvaksi käynyt mummon henki.
Jotenkin ei istu oikeustajuun.
Mummon hinta!
16
319
Vastaukset 16
- Anonyymi
Kovin on pelkistetty ja yksinkertaistettu tuo juttusi. Huomaatko edes itse?
- Anonyymi
Kuskin omaisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuskin omaisia?
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun äitis aasi
Vai niin ja ajoi mersulla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai niin ja ajoi mersulla?
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Minä olen 75 v ja oletan että jos jään autonalle ja kuolen niin eläkkeen maksajani nostaa lipun salkoon . Muu suku ryntää jakamaan täisiä vällyjäni ja muuta rompetta .
- Anonyymi
Jaa, olisiko ollut tilaustyö?
- Anonyymi
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Vaikka elämä näyttäisi ulospäin vaatimattomaltakin, kannattaa sukulaiset pitää loppuun saakka siinä luulossa, että rahaa kyllä on ja omaisuuttakin reilusti. Pitävät parempaa huolta kuolemaan saakka.
Tarvittaessa edunvalvojaksi kannattaa ottaa joku ihan ulkopuolinen, vaikkapa lakihenkilö, joka ei lavertele sukulaisille.- Anonyymi
Suku on pahin mitä vähemmän tekemisissä sen parempi
- Anonyymi
Jos olisi ollut maahantullut kunniavieras olisi tullut elinkautinen.
- Anonyymi
Matu olisi vielä lämpimänä ottanut nopeat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Matu olisi vielä lämpimänä ottanut nopeat.
Vau.onpa sulla sairas aivo.
- Anonyymi
Oulussa oli hieman kalliimpi mummo. Suojatiellä mummon surmannut sai 10kk ehdollista ja huimat 18000 korvauksia vakuutusyhtiölle!
Toki mummo oli hieman nuorempi kuin Jyväskylän tapaus. - Anonyymi
Ajokortti ja mersu valtiolle, mies vankilaan loppuelämäksi.
- Anonyymi
Mersukuski oli jo aika iäkäs itsekin. Ehkä se kortti olisi pitänyt ottaa pois jo paljon aiemmin. Lähipiirissä olen nähnyt sen ikäisiä kortillisia ajamassa, että täytyy ihmetellä lääkäreiden kykyä arvioida ajovalmiutta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei81010Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125966- 109939
- 53892
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85812Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.42766Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66711Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev153699- 62668
- 70576
- 95561
- 60524
- 52521
- 36509
- 35497
- 22486
- 26460
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15052449Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31433Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246408