Mummon suojatiellä surmannut mersukuski sai sakkoa 1000€ ja vähän ehdollista +oikeuskulut. Kovin on halvaksi käynyt mummon henki.
Jotenkin ei istu oikeustajuun.
Mummon hinta!
16
271
Vastaukset
- Anonyymi
Kovin on pelkistetty ja yksinkertaistettu tuo juttusi. Huomaatko edes itse?
- Anonyymi
Kuskin omaisia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kuskin omaisia?
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sun äitis aasi
Vai niin ja ajoi mersulla?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai niin ja ajoi mersulla?
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Minä olen 75 v ja oletan että jos jään autonalle ja kuolen niin eläkkeen maksajani nostaa lipun salkoon . Muu suku ryntää jakamaan täisiä vällyjäni ja muuta rompetta .
- Anonyymi
Jaa, olisiko ollut tilaustyö?
- Anonyymi
Sun äitis aasi
- Anonyymi
Vaikka elämä näyttäisi ulospäin vaatimattomaltakin, kannattaa sukulaiset pitää loppuun saakka siinä luulossa, että rahaa kyllä on ja omaisuuttakin reilusti. Pitävät parempaa huolta kuolemaan saakka.
Tarvittaessa edunvalvojaksi kannattaa ottaa joku ihan ulkopuolinen, vaikkapa lakihenkilö, joka ei lavertele sukulaisille.- Anonyymi
Suku on pahin mitä vähemmän tekemisissä sen parempi
- Anonyymi
Jos olisi ollut maahantullut kunniavieras olisi tullut elinkautinen.
- Anonyymi
Matu olisi vielä lämpimänä ottanut nopeat.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Matu olisi vielä lämpimänä ottanut nopeat.
Vau.onpa sulla sairas aivo.
- Anonyymi
Oulussa oli hieman kalliimpi mummo. Suojatiellä mummon surmannut sai 10kk ehdollista ja huimat 18000 korvauksia vakuutusyhtiölle!
Toki mummo oli hieman nuorempi kuin Jyväskylän tapaus. - Anonyymi
Ajokortti ja mersu valtiolle, mies vankilaan loppuelämäksi.
- Anonyymi
Mersukuski oli jo aika iäkäs itsekin. Ehkä se kortti olisi pitänyt ottaa pois jo paljon aiemmin. Lähipiirissä olen nähnyt sen ikäisiä kortillisia ajamassa, että täytyy ihmetellä lääkäreiden kykyä arvioida ajovalmiutta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2018844- 695805
- 245377
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni415271Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv385114Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h835020- 624533
- 434207
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on543515- 493185