Jos Suomen romanit lähtevät Eurooppaan tavoittamaan köyhiä romaneita siellä, miksi he eivät tse rahoita toimintaansa.
Köyhiä heidän ei pitäisi olla, kun eläkkeet juoksee, Ruotsin ja Suomen tuet vedetään, hameisiinkin rahat saadaan.
Kodit ovat viimeisen päälle laitettuja, kultakorut kiiltävät, autoilla ajellaan pienetkin matkat ja ravit sekä autokauppa tuottavat pätäkkää.
Miksi ihmeessä valkokaisten olisi lähdettävä rahoittajiksi?
Kehitysyhteistyö
Anonyymi-ap
4
333
Vastaukset
"EUROOPASSA VARSINKIN ROMANIASSA ON UPPORIKKAITA MUSTALAISIA,TALOT,KUIN LINNOJA. RIKASTUNEET NETTIPETOKSILLA JA ARVOMETALLIRYOSTOILLÄ TEHTAISTA NEUVOSTOLIITON KAADUTTUA 1991""!!!
- Anonyymi
No kuule siksi että he itse vetävät rahaa välistä, ja vaan esittävät hyväntekijää. Toisin sanoen kusettavat valtaväestöä.
- Anonyymi
Elämä ja valo- yhdistys on saanut Stealta avustuksia yli 1.2 miljoonaa euroa vuodesta 2017 alkaen.
Ilmeisesti nämä menevät melko tarkasti palkkakuluihin.
Miten lie riittänyt rahaa perillä toimimiseen.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291333
- 100861
- 75670
- 50577
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40464Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153441Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407- 25381
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;174372