Tästä oli jo ketju aiemmin, mikä ilmeisesti on poistettu. Siellä kuitenkin varoiteltiin aiheellisesti, ettei kukaan tältä sarjakonkurssien tekijältä osta taloa. Edellisen firman talon ostajat jätettiin tylysti pulaan tahallisen konkan takia. Toki jokainen tekee omat ratkaisunsa mihin rahansa sijoittaa, mutta heille jotka haluavat tutkia enemmän, on tälläiset ketjut sallittava eivätkä ne riko sääntöjä.
Kokemuksia JCI Nordic
7
2532
Vastaukset
- Anonyymi
Minåkin ihmettelin mihin hävisi, ehkä joku vielä sen näkee, mutta tosiaan peukku alas täältäkin, ellei halua tulla huijatuksi. Katsokaa tosiaan yrittäjien aiempien yritysten ketju täältä (nh nordic) niin saa käsitystä mistä varoitetaan.
- Anonyymi
Ketjut poistetaan koska tämä ei ole mikään kokemuksia ketju, kokemuksia ei tässä vaiheessa voi tästä yrityksestä olla. "Edellisen" täysin eri yrityksen asiat eivät tänne ketjuun kuulu. Puhut täysin epäasiallisia valheita väittämällä tahallisia- tai sarjakonkursseja.
- Anonyymi
Suutari näköjään pysyy lestissään ja jatkaa arveluttavaa rakennusketjuaan. Ja tekee taas kohta konkurssin ostajia rahastaen. Kannattaa pysyä loitolla tästä yrityksestä.
- Anonyymi
Ei riko mitään sääntöjä se, että kerrotaan tämän yrittäjän tehneen 3 konkurssia 6-vuoden sisällä. Eli miksi se tieto poistettiin? Ylläpito saisi vastata ennen kuin poistaa tämän taas. Erittäin oleellinen tieto ihmiselle joka harkitsee näiltä taloa ostavansa, saattaa nimittäin oman omaisuuden sijoittaminen turvallisempaan vaihtoehtoon olla mielekkäämpää.
- Anonyymi
Konkursseja taitaa olla yksi tällä samalla toimialalla (rakennusurakoitsija.) Kaksi muuta konkurssia olivat Googlen mukaan pieniä kiinteistönvälitysliikkeitä.
- Anonyymi
aika kivasti äijät nettosivat verotietojen mukaan 2023. Eihän tuon jälkeen ole varaa maksoja veroja tai rakentaa keskeneräisiä valmiiksi. Kaksi omistajaa pumppasi ulos yli 700 000 euroa. Kaikista onituisin on reipas miljoonavelka konsultille, joka ei liity rakentamiseen - ja vielä lilliputtifirmassa, kun isommatkaan ei tuollaisia palveluja osta Mikä mahtaa olla konsulttifirman omistusrakenne?
- Anonyymi
ketju näyttäisi löytyvän taas..onhan se olellinen tieto, että tyypit kuppaavat firman tyhjäksi ja jättävät urakkasopimuksen tehneet ”ostajat” liriin. Ei yritys ole tämän takana. Yrittäjät ovat ja he toistavat konseptia. Toki jokainen pohtii riskit omasta tilanteestaan käsin.
Yksi yrittäjistä perusti kiinteistövälitysliikkeen. Sivuilla hän kehuu itseään kovasti.
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145