Olen 34v yh äiti adoptio pojalle 14v hänellä oli punaista pippelissä. Huomasin saunassa. Ei valittanut.
Luin netistä ja kuulun luonnonkasvi juttuihin, teen itse myös lääkkeitä.
Sekoitin pihkaa vie tulehdusta ja lisäsin siihen chiliä noin puolet määrästä.
Pesin ensin pippelin, poika ei tykännyt mutta hän on minun niin kyllä päätän mitä tehdään. Sitten levitin chli pihka tahnaa pojan pippeliin, poika jopa kirosin mutta sanoin että pesen suun jäniksenpapana saippualla jos sanoo vielä. Kiersin pippelin ympärille tiukan rullan harsoa ja istutin hänet sohvalle, hain ämpärin marjoja ja sanoin pojalle että nyt perkkaa ne. Sen aikaan seuraan.
Siinä meni 2 tuntia, poika välillä käpristeli kun tahna hoiti. No sitten vetäsin harson irti mutta se pihka se ei lähtenyt vedellä ja sitä oli mennyt poppeli reikään. Puristin kiveksistä, että tulee kusi sillai aika lujaa. Pikkutippa tuli ja vanupuikoilla saatiin reikäauki. Mutta pippeli pihkassa. Komensin pojan saunanlauteilla mahalleen pippeli jäi kiinni lauteisiib, luulin että poika pitää sitä siinä ja nostin korvista poikaa.
Millä pesen pippelin, valopetroolillako?
Hyvä neuvo tarpeen
Anonyymi-ap
1
273
Vastaukset 1
- Anonyymi
Poika on nyt koulussa. Osta litra öljyn ja rasvaan poistaan tarkoitettua liuotinta litran pullo. Pojan tultua koulusta tarkistat heti pippelin. Kaada liuotinta astiaan ja käske Pojan laittaa pippeli astiaan vähintään puoleksi tunniksi. Vahdi vieressä koko ajan. Poika itkee kun pippeliä kirvelee. Puolentunnin päästä huuhtele pippeli mahdollisimman kuumalla vedellä. Näin pihka liuottuu pois. Pippeli on varmasti punainen ja arka. Huuhtele pippeliä illan aikana vielä kylmällä vedellä useita kertoja välillä kuivaten.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802057Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271115- 1411038
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa134880- 97814
- 45727
- 62716
- 61676
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63672