palioko semmonen muovi terraario maksaa? meille tulee kaks akaattikotiloa. ja sit et muniiko sisarrukset? ko jotku sanoo et ne ei muni ja mun kaverilla on vissiin sisarruksia ja ne munii...?
Terraario?
Tippa&Nappi
4518
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
21L faunaboksi maksaa semmoiset 25€. Kyllä sisaruksetkin munivat. Akaattikotilot ovan nimittäin kaksijakoisia eli ne ovat tyttöjä että poikia.
Minun mielestä sisaruksetkin voi munia ja 40litran lasinen terraario maksaa noin 30-45€ mutta sellanen 20litran faunaboksi maksaa noin 20-25€.
..jotkut sisarukset munivat keskenään, mutta mun kotilosisarukset eivät munineet niiden elämänsä aikana (6 vuotta) kertaakaan keskenään..
Munivat! Mutta pitkäaikainen sukurutsaus voi aiheuttaa kotiloissa jotain vajaavuuksia.. Eli ei sitä ainakaan suositella.