Pikkasen on lupa töniä ja tökkiä!

Anonyymi-ap

Valtakunnansyyttäjä on keväällä antanut päätöksen, että hiukan on lupa muita, jopa lapsia, töniä ja tökkiä. Se ei ole edes lievä pahoinpitely!

Hyvä, että selkeytyy mitä kaikkea on lupa tehdä!

https://aijaa.com/ex9VCM

2

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En avannut linkkiä.

      Mutta yleisellä tasolla Suomen oikeusjärjestelmässä vakavat väkivaltarikokset, ja samalla varmasti myös harkitut tapot ja murhat, eivät johda minkään laiseen tuomioon tai edes syytteeseen riippuen osapuolten valtasuhteista.

      Unohtakaa jo kaikenlaiset sadut oikeusvaltioista, koko kansa on aivopesty media rikosviihteellä ja propagandalla uskomaan oikeusvaltion olemassa oloon. Sellaista ei kuitenkaan ole.

      • Anonyymi

        Voiko punikki kertoa edes yhden tapauksen, missä murhasta, tai taposta ei ole syytetty, eikä tuomittu tekijää, jos tekijä on tiedossa ja näyttö on sata prosenttia ?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      90
      4034
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      205
      1559
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1420
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1110
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1050
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      327
      1036
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      48
      979
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      136
      949
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      86
      919
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      98
      909
    Aihe