Onko kukaan hakenut apua stressiin akupunktiosta.
Joudun jättämään tänä kesänä loman väliin ja nyt tosiaan tuntuu, että olen äärirajoilla.
Löytyisikö hyvää stressinhoitajaa Helsingin seudulta.
Stressi
10
2529
Vastaukset
- Stressitön
Olen usean vuoden ajan käynyt akupunktiossa stressioireiden ilmaannuttua. Hyvin on auttanut. Myös epäuskoinen mieheni sai avun stressioireisiin ja myös hiirikäteensä akupunktiosta ja on nyt vannoutunut akupunktion puolesta puhuja. Helsingissä on mm. prometheus keskus, jossa Lindroos Raimo hoitaa todella hyvin potilaitaan. Suosittelen.
- Marjaana
Kiitos, nyt on aika tilattu. Tosin tämä oli joku nainen, joka vastasi puhelimeen. Kerron miten kävi.
- kirsi
Täällä sama kokemus Prometheus-instituutista. Unettomuus ja stressi saavat kyytiä! Toivottavasti auttaa sinuakin.
- Marjaana
Sainkin peruutuspaikan samantien, Lindroos laittoi piikit, ja olo on ainakin vielä tyyni. Vahinko, että lähtivät lomille, täytyy odotella muutaman viikon ennenkuin pääsee taas pistettäväksi. Näillä näkymin menen uudestaan. Se verran mukava on olo.
- Marjaana
Paino on alentunut viikossa kaksi kiloa. Flunssa iski täysillä, joten muusta vaikutuksesta en osaa nyt sanoa.
- emilia
Hienoa että joku on saanut apua tältä Raimolta. Itse olen kuullut vain pelkkää hämärää esim. hänen koulutustaustastaan ym. Ja kuten toisessa viestiketjussa jo sanoinkin luotan ehdottomasti omaan ystävälliseen ja varmasti pätevään hoitajaani Iso-Roballa (www.akupunktioklinikka.fi).Minulla on hoitanut mm.stessiä ja alaselkäni kipuja. Kerran kävin alkavan flunssan takia hoidossa eikä sitten pärähtänytkään tuo flunssa päälle ollenkaan :)
emilia- anni
siihen on kotikonsteja - ilmaisiakin.
Itse otan auringonhattu-uutetta (20 tippaa puolen tunnin välein muutaman tunnin ajan) ja valkosipulia.
Istun jalat kuumassa vedessä noin. 10 min, menen peiton alle, kunnes on aivan lämmin.
Tulee halvemmaksi kuin akupunktiossa käyminen ja on aina käytettävissä. - Henna
Olet kuullut että Raimon hoidoissa on jotain hämärää?? Jaa.. ei pidä kuulemaansa esittää totena, sillä se ei välttämättä pidä paikkaansa.
`Tämä Raimo on hyvin arvostettu opettaja Kiinassa ja myös Suomessa, olen ollut hänen hoidossaan eikä hänen tavassaan hoitaa ole mitään hämärää.
Kyllä tähän maailmaan hyviä akuhoitajia mahtuu, Raimo on yksi sellainen ja sinun lääkärisi ilmeisesti myös... Onnittelut hänestä! - Marjaana
Henna kirjoitti:
Olet kuullut että Raimon hoidoissa on jotain hämärää?? Jaa.. ei pidä kuulemaansa esittää totena, sillä se ei välttämättä pidä paikkaansa.
`Tämä Raimo on hyvin arvostettu opettaja Kiinassa ja myös Suomessa, olen ollut hänen hoidossaan eikä hänen tavassaan hoitaa ole mitään hämärää.
Kyllä tähän maailmaan hyviä akuhoitajia mahtuu, Raimo on yksi sellainen ja sinun lääkärisi ilmeisesti myös... Onnittelut hänestä!Hyvä, että oioit vähän. Täytyy muistaa, että kuka noita juttuja levittää, voi tosiaan olla tottakin, tai sitten myös kateellisilla kollegoilla voi olla sanansa sanottavana.
Kiitos kuitenkin Emilia, että annoit uuden paikan missä käydä.
Flunssa alkaa hellittää, edelleen 2 kg vähemmän painoa, kuin ennnen akupunktiota. Kiva näin. :) - emilia
Henna kirjoitti:
Olet kuullut että Raimon hoidoissa on jotain hämärää?? Jaa.. ei pidä kuulemaansa esittää totena, sillä se ei välttämättä pidä paikkaansa.
`Tämä Raimo on hyvin arvostettu opettaja Kiinassa ja myös Suomessa, olen ollut hänen hoidossaan eikä hänen tavassaan hoitaa ole mitään hämärää.
Kyllä tähän maailmaan hyviä akuhoitajia mahtuu, Raimo on yksi sellainen ja sinun lääkärisi ilmeisesti myös... Onnittelut hänestä!mikä koulutus hänellä on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial341962Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1651900Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva3851797Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2161248- 921123
Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip34970- 95775
Kiantama oy
Tämän päivän uutiset.....https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012036470.html.15698- 32684
Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise47675