Pohjoissuomen uroot herätys!

Hei,
Meitä on neljä vasta valmistunutta likkaa tulossa pohjoiseen Juhannuksen viettoon. Tarkoituksena on majoittua Kajaaniin koko loppuviikoksi - mikäli jonkin sortin majapaikka löytyy. Missä Kajaanissa juhlitaan juhannusta? Onko muutakin ohjelmaa kuin Eino Leinon runonlausuntaa ja Kekkosen muistomerkin palvontaa?
- Maria, Mirva, Jatte ja Pipsa
111831
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ei kaupungussa ole kuin normmalia kapakkamöykkää mut menkää Hiukka, tästä 35 km Sotkamoon päin. loistava biitsi, hotelli jne. Kajaanilaiset on sit urpoja, minä mukaanlukien.

Äänestä
  • siis olla mitään mahdollisuuksia, kun oon ihastunut kajaanilaiseen mieheen. kaksi tapaamista ja ollaan jo ilmiriidoissa, vaan kaipaan kuitenkin sitä urpoa §;-)

    Äänestä

kajaanilaiset tuppaa lähtemään kaupungista pois juhannuksena...

Äänestä
  • lähteä.

    Äänestä

Taitaa tuo Kajanus olla joka juhannus aika täynnä.

Kekkoset ja runot eivät taida paljoa paikallisia kiinnostaa.

Äänestä
  • Kajaani on käytännössä suljettu koko Juhannuksen ajan.
    Ihmiset ovat möykkäämässä mökeillään ja tanssilavoilla.
    Ravintoloista ei taida olla auki montaakaan. Jos on, ei niissä ole kuin muutama örisijä.

    Suurin ohjelmanumero on kokko Kajanuksen rannassa. Muun ajan voi sitten palvoa Kekkosen muistomerkkiä.

    Joskus on yritetty järjestää ohjelmaa torille, mutta yleisön määrä oli n. 20 - 50 ihmistä, ilmasta riippuen.

    Äänestä

valitettavasti kaikki uroot ovat jossain muualla juhannuksena kuin kaupungissa. Mutta hiukassa ei oo nykyään ketään.

Äänestä

Club 96 ainakin on auki koko juhannuksen ja mä ainakin aion mennä sinne!! Viime jussina oli hyvät menot. Sielläpä likat sit nähdään!! *vink*

Äänestä
  • Kyllä se näin on että paras juhannusfiilis irtoo perjantaina Jormuan lavalla joraillessa hanurin tahtii. Suomen suvi ja lavatanssit, harmi että Olavi Virta on kuollu.

    Äänestä

Mbää en kehtoo tulla ales tiältä äetin uuninpankolta. Tulukiea työ tänne meijä kartanollen niin mbää kahtelon lasinläp.

Äänestä
  • olet kotoisin kun noinkin hauskasti kirjoitat?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


stadin tytsyt kirjoitti:

Hei,
Meitä on neljä vasta valmistunutta likkaa tulossa pohjoiseen Juhannuksen viettoon. Tarkoituksena on majoittua Kajaaniin koko loppuviikoksi - mikäli jonkin sortin majapaikka löytyy. Missä Kajaanissa juhlitaan juhannusta? Onko muutakin ohjelmaa kuin Eino Leinon runonlausuntaa ja Kekkosen muistomerkin palvontaa?
- Maria, Mirva, Jatte ja Pipsa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu