Koiratori.com

Mikä sivusto tämä Koiratori.com oikein on? onko luotettava? Ja mistä tietää että koiran kasvattaja on luotettava?
21713
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kysy Kennelliitosta, kertonevat ketkä ovat heikoimpia?

Äänestä

Käytännössä tori.fi on tehnyt ilmoittamisesta täysin mahdotonta etenkin sekarotuisille koiranpennuille, joten moni on siirtynyt koiratorin suuntaan. Kyllä sieltä saa ihan luotettavia yhteyksiä ja kiinnostavista pennuista kannattaa soitella puhelimitse mielummin kun viestitellä netissä. Aika nopeasti siinä ihan normaalikeskustelussa erottuu mahdolliset tehtailijat normikasvattajista.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mikä sivusto tämä Koiratori.com oikein on? onko luotettava? Ja mistä tietää että koiran kasvattaja on luotettava?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu