Kiusaaja pääsee helpolla. Ehkä kiusaaja tietääkin sen ja siksi kiusaa. Ei kiusaamisesta seuraa mitään. Eikö niitä hävetä. Eikö ne kadu tekoja. Yksikään ei ole kertonut minulle miten he katuvat minun kiusaamista. Jos jotain se vain jatkuisi jos näkisin jonkun heistä. Tässä on mennyt onneksi jo pitkä aika etten ole nähnyt yhtäkään. Yksi näytti eräältä entiseltä kiusajalta mutta luultavasti ei ollut, oli vain samannäköinen. Jotkut jotka ovat kerran kiusanneet, ovat ikuisia kiusaajia. Ei ne muutu.
Vastaukset 6
- Anonyymi
Kiusaajan vanhemmat pitää olla vastuussa kiusaajan tekemisissä! kysymyksessä kun on alaikäiset.
- Anonyymi
Turhaan tästä kiusaamisesta puhutaan jos ei tehdä mitään asian kanssa. Työelämässä esihenkilö on vastuussa kiusaamisesta. Tehkää jo jotain että asia menee eteenpäin.
- Anonyymi
Kiusaajat on kateellisia ja häiriintyneitä henkilöitä jotka eivät pidä omasta elämästään.
- Anonyymi00005
Koulussa kun kiusattu puolustautuu, niin silloin kiusattua rangaistaan ja kiusaaja saa jatkaa. Kukaan ei puolusta kiusattua. Usein kiusattu sitten joutuu puolustautumaan fyysisesti, kun opettajatkaan eivät "näe" kiusaamista.
- Anonyymi00006
Viidakon lait.
- Anonyymi00007
Juu
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan bisneksillä ei mene hyvin
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä3271588Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja
Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma311299Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5031211- 63995
- 73962
- 53746
Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena
Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M110733Mies, olenko ymmärtänyt oikein?
Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen75722Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl468657Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän38638