Mihin tarvitaan?

Mihin maailmassa tarvitaan vasemmiston ja sostemien ajatusmaailmalla varustettuja ihmisiä? Duunariksi kelpaa Kepu ja porvarikin, helpottaisi paljon yrittäjän arkea.
20480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Lopeta persu se kansan repiminen kahtia. Hallitus on sitä jo harrastanut enemmän kuin laki sallii. Näemme alkaneessa syksyn tupo-neuvotteluissa seuraukset.

Äänestä

Eiköhän tässä pärjäillä!!

Äänestä

Missähän vaiheessa se vapaa-ajattelumalli iskee ihmisiin ja haraako vanhempi malli sitä vastaan sitten.

Äänestä

Tahdot siis kontrolloida muiden ajattelua? Kai tiesit että joku muu tekee sitä sinulle jo...

Herätkää ruususen unestanne pöljät haihattelijat!!

Äänestä

Yrittäminen kyllä olisi suositumpaa ja mielekkäämpää jos ei olisi vasemmiston käsi yrittäjän taskussa.

Äänestä
  • Vappu lopetettaisiin heti, työhän on jo itsessään juhlaa.

    Äänestä

  • Kuka estää rupeamasta tekemään vaikka OnlyFans -sisältöä Free.fi palvelun kautta😉

    Äänestä

Yhtäkkiä metsästäjän oma koira juoksi paikalle ja hyppäsi miestä vasten. Varmistamaton haulikko laukesi ja haulisuihku osui miehen takana noin 11 metrin päässä olleeseen keski-ikäiseen naiseen.

>Nainen menehtyi saamiinsa vammoihin. Syyttäjä vaatii kokeneelle metsästäjälle ehdollista vankeusrangaistusta.

Äänestä
  • Kuka ottaa vastuun? kysyy metsästäjäliitto.

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Kuka ottaa vastuun? kysyy metsästäjäliitto.

    Koira ottaa vastuun!

    Äänestä

Tarvitaan vahtimaan persu huijari Polvisen tekemisiä.

Äänestä

Miltä tuntui herätä kesken toiveunien, pakottiko päätä vai kusettiko?

Äänestä

Vieläkö joku meinaa äänestää ensi kunnallisvaaleissa vasemmisto puolueita vai joko annetaan päätäntävalta kok-kepu-persu kolmikolle, saataisiin asioiden päätöstään maalaisjärkeä, nopeutta ja ennen kaikkea Kuhmo uuteen nousuun.

Äänestä

Sydän on aina vasemmalla ♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️🏹🏹

Äänestä
  • Se ei velvoita joutumaan kommariksi, ajatella voi järjellä.

    Äänestä

Politiikan puskaradio -podcastin jaksossa 152 puhutaan pääministeri Petteri Orpon (kok) vaimon serkun omistamasta laajasta metsäalueesta raakkutuhoalueella ja siitä, miksi perussuomalaiset eivät pidä Ylestä.

Äänestä
  • Se on melkein sama jos Orpo omistaisi ne metsät 🤭

    Äänestä

Miten on tulee vaan mieleen, saako Suomessa vasemmisto puolueiden kannattajat omistaa metsää? Tuntuu että olisi jotenkin ristiriidassa ajatusmaailman kanssa 🤔

Äänestä

Toiset sahaa ja yhdet sitten hioo? Hiiohoi!

Äänestä
  • Ennen oli duunarit rautaa, nyt ovat hiiohoi 😂

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Mihin maailmassa tarvitaan vasemmiston ja sostemien ajatusmaailmalla varustettuja ihmisiä? Duunariksi kelpaa Kepu ja porvarikin, helpottaisi paljon yrittäjän arkea.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu