Taas sorrettu vähemmistö asialla

Anonyymi-ap

On se kumma kun marginaalista vähemmistöä ole saatu kotoutumaan Suomeen 500 vuodessa. Heillä ei ole yhteiskunnamme näköjään mitään velvollisuuksia sen sijaan oikeuksia on vaikka kuinka paljon. Valtio jopa kustantaa työvaatteet jotta voivat harjoittaa perinteistä toimeentuloa jossa yrittäjiltä sosialisoidaan taidokkaasti ja kultturinmukaisesti itselle elantoa. Mikähän on tämän marginaalin osuus tuliaseilla ampumisista toista henkilöä kohti? Heidän osuus kansasta on prosen murto-osa mutta olisi kiva tietää mikä osuus heillä on näistä ampumistapauksista...Harmi kun kulttuurissa suuri enemmistö pilaa heidän todella pienen vähemmistön maineen rötöksillään. Miksi suomessa ei ole sananvapautta tuoda tilastoja julki?

8

333

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomessa nämä asiat salataan, mutta USA:n rikos tilastoista selviää, että vangeista yli 70 % on mustia, vaikka asukkaista heitä on vain 12 %.

    • Anonyymi

      hää män väärää sukkuu

      • Anonyymi

        "Kulttuuria" parhaimmillaan.


    • Anonyymi

      Miten lie ihan kanta suomalaisten ukot edustettuna naisten tapaamisessa.
      Aika hyvin, peräti psykiatri hakkasi vaimonsa pään tohjpksi.
      Kyllä ei ole kehumista vähillä tappiolla ja murhilla meidän miehillä

      • Anonyymi

        Mikä lie suomifemakkojen osuus miesten tappamisessa kun eihän niitä tuomitakaan juuri koskaan vaikka 100% varmasti syyllisiä kuten auerska. Väkivaltaisempia ainakin olette tutkimusten mukaan parisuhteissa kuin miehet ja pojat.

        Musuista suvakit tekee nyt toista väkivaltaista vähemmistöä ja nekin ammuskeli taas, onneksi toisiaan tällä kertaa. Ruitsissahan tuo suvakkius kantaa hedelmää jo paljon tehokkaammin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikä lie suomifemakkojen osuus miesten tappamisessa kun eihän niitä tuomitakaan juuri koskaan vaikka 100% varmasti syyllisiä kuten auerska. Väkivaltaisempia ainakin olette tutkimusten mukaan parisuhteissa kuin miehet ja pojat.

        Musuista suvakit tekee nyt toista väkivaltaista vähemmistöä ja nekin ammuskeli taas, onneksi toisiaan tällä kertaa. Ruitsissahan tuo suvakkius kantaa hedelmää jo paljon tehokkaammin.

        "Lievrntävät asianhaarat-nainen on
        heikko ja hauras" , kuin ming-dynastian
        aikainen porsliini kannu


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        "Lievrntävät asianhaarat-nainen on
        heikko ja hauras" , kuin ming-dynastian
        aikainen porsliini kannu

        Vaikkei ole sen hauraampi ja puukko on yhtä tappava femakonkin käsissä, käyttävät myös myrkkyjä tai polttavat elävältä, mutta tuomiot lieviä tai maksetaan jopa tapporahaa.


    • Anonyymi

      20x enemmän mustalaiset tekee henkirikoksia. Se hyvä puoli että kohdistuvat useimmiten toisiinsa, eivät lisäänny liikaa.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      89
      4694
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3872
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      191
      3723
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      73
      2123
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      75
      1941
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      79
      1298
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      130
      1192
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      155
      1147
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1055
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      30
      924
    Aihe