Tampereen ampuja oli työuupumuksesta kärsinyt romanimies. Sellaista kannattaa välttää Jyväskylässäkin. Työuupumus on etenkin tummemmissa iholuokissa erittäin hankalaa.
Työuupumus
Anonyymi-ap
16328
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Onhan se aseen kantaminen varmasti raskasta, kyllä se työstä käy.
Etenkin jos sitä joutuu pelon takia kantamaan niin sehän aiheuttaa burn out ennenpitkään.
Leiki sinä sillä ritsalla
Mieluummin toki kyllä vaikkapa sillä kuin että oikealla aseella joutuisin, siitä olisikin leikki kaukana.
Jännää kääkk
Työuupumus?
Onko sulla tietoa mitä työuupumus tarkoittaa,
Ai niii.. Et sä tiedä.sori.
Sosiaalipummi.
Sun äitis aasi
Musta tämä ei ole mikään leikinlaskun asia, toivottavasti aloittajan lähimmäisille tapahtuu jotain, niin onko kivaa sit irvailla?
Noo tällä mannella rikoshistoria yhtä pitkä kuin nälkävuosi eiköhän tyyppi pääse kakkua popsimaan kunnolla
Saa kovan tuomion, joutuu vankilan keittiölle töihin!
Työuupumus tulee herkästi jos tekee pelkästään yötyötä.
Pimenevät illat ja painavat perämoottorit voi viedä työuupumukseen.
Kanttihousu joutuu linnassa arvo-asteikon alimmaiseksi.
Ei joudu. Heikäläisillä on kakkossija huumejengiläisten jälkeen. Kamelikuskit ovat alimmaisina, eikä niitä käytetä edes tyttöinä, koska eläimiin sekoaminen on linnassakin rikos.
Selällään joutuu katalysaattoreita irroittelemaan kylmässä maassa. Ei ole helppoa ei.
Suomessa ammuskelu vähän joka puolella, taitaa kaksi prässihousu sukua tapella keskenään.
Korona sota ei tuottanut tarpeeksi tulosta,ei saatu kuoleita tarpeeksi,osa jätti piikit ottamatta,heikommat kuolivat,nämä jotka jättivät puoli-rokotuksiin nyt sitten odottelevat vuosia kuolemaansa,osa jopa niin että työuupumus valtaa alaa,teetää ihmisillä epämääräisiä tekoja.Nyt on alettu sitten Koronarokotuksien loppusota
jotta saataisiin loputkin kuolemaan.Samanaikaisesti paikataan Suomen väkilukua pakolaisilla,jottei Suomalaisest huomaisi,sodan tarkoitusta.EU:N liityminen toi Suomalaisille aivan uudet ongelmat,nämä kun yllättää esiin tulollaan pieni lukisen kansan.