2024 viimeinen Pride on Savonlinnassa

Anonyymi-ap

Huomenna kello 12 lähtee 'kesän' viimeinen Pride-kulkue Savonlinnan Kauppatorilta. Mukaan on haastettu kaupunginjohtaja, -valtuusto ja -hallitus sekä virkamiehiä tapaamaan kansalaisia.
Kyllä näin vaalien alla varmaan löytyy politiikkoja mukaan vai?

Mukavaa Pride-päivää Savonlinnaan!

5

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kaupunginjohtajalle vaan reilusti karmiininpunaista huulipunaa niin voi ihan huoletta tulla paikalle. Kukaan ei varmasti tunnista eikä mitään lehtijuttua tule aiheesta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaupunginjohtajalle vaan reilusti karmiininpunaista huulipunaa niin voi ihan huoletta tulla paikalle. Kukaan ei varmasti tunnista eikä mitään lehtijuttua tule aiheesta.

        Miksi Prideen pitäisi laittaa karmiininpunaista huulipunaa? Pride on kaikenlaisille ihmisille, ei sinne ole huulipunapakkoa.


      • Anonyymi

        Alkaa Laineesta tulla mieleen muinainen FBI:n johtaja Edgar Hoover, niin suuri homofoobikko että yritti torjua koko ajatuksen,


    • Anonyymi

      Upea kuvakokoelma Itukan nettisivuilla. Kiitos kaikille järjestäjille ja osallistujille, teitte hienon juhlan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      185
      5054
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      77
      4135
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      73
      2855
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      231
      2270
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      2088
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      243
      1275
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      17
      923
    8. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      905
    9. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      836
    10. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      24
      825
    Aihe