Saako vain yhden sovelluksen ilmoitukset piippaamaan?

Anonyymi-ap

Ongelma on siis se että käytännön syistä pitää pitää puhelin äänettömällä ja värinättömällä mutta kuitenkin olisi hyvä olla joku kanava jota kautta tulisi äänimerkki lähipiirin kiireellisistä viesteistä. Onko esimerkiksi mahdollista että puhelimeen tulisi piippaus ainoastaan WhatsApp tai Signal viesteistä ja muuten puhelin olisi täysin äänetön ja värinätön. Meidän kohdalla WhatsApp ei tosin ole vaihtoehto koska sinne tulee kaikilta mahdollisilta viestejä mutta jos laitaisi esim. Signalin vain tärkeimmille ihmisille ja ainoastaan Signal antaisi ilmoitukset ja puhelut läpi.

Jos mallilla väliä niin iPhone 15

3

271

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiedä iphonesta mutta ainakin omassa puhelimessa ne yhdeystiedot jotka on merkitty suosikeiksi niin ne hälyttää vaikka puhelin muuten olisi äänetön.

      • Anonyymi

        Joo, puhelut jotka tulee läpi niin niit kai voi hallita, mut en tiedä miten noi signal ilmoitukset


    • Anonyymi

      Voisko tässä käyttää älä häiritse/keskity tilaa? Mutta blokkaako se silloin kokonaan muut ilmoitukset? Ponnahdusikkunat saa ja pitää näkyä ja valo syttyä puhelimeen kun joku laittaa viestin/soittaa, mutta äänimerkki saisi tulla vain signalista.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      1957
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      1882
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      12
      1425
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      61
      1231
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      1184
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      87
      700
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      678
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe