Biewerterrierien pennulle nimi

Anonyymi-ap

Hankaluuksia päättää narttupennulle nimi. Rotu siis biewerterrieri. Pidän eniten 4 kirjaimisista nimistä. Saisi mahdollisesti olla viisikin kirjainta. Nimi ei mielellään saisi sisältää R-kirjainta.

Nimet, jotka miellyttävät mutta ovat tutuilla käytössä: Nala, Alma, Lili, Unna.

Ehdotuksia otetaan vastaan!

6

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Bona, Dona, Nata, Nita,Karo, Seri, Sade, Siru, Tara, Taru, Lady, Liny, Lena, Lila, Lisa, Lina, ... siinä muutamia

    • Anonyymi

      Nala (plus Luna, Tara, Alma, Utu, Rosa ja kaikki mitä aina mieleen ensin tulee, jos ensimmäinen tiettyä sukupuolta) on muuten niitä yleisimpiä nimiä narttukoirilla. Ota noista nimistä Lili, yhtään sen nimistä en itse vielä tiedä.

      • Anonyymi

        Hänen tutuillaan on, kirjoittaa niin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hänen tutuillaan on, kirjoittaa niin.

        Lelle


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lelle

        Nana


    • Anonyymi

      Helmi, Tyyne, Inna... Liikaa kirjaimia tosiaan miltei jo parissa teille, mutta nuo tuli minulle mieleen. Ensin tuli kyllä Mimi myös mieleen, mutta yhden pienen sellaisen tiedän jo, on varmaan yleinen. Ja jos vaihtaisin pikkukoirissa uroksista narttuihin, kyllä meille tulisi Bertta tai Pirjo seuraavana (mutta liikaa kirjaimia ja se ärräkin noissa).

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      130
      1886
    2. 121
      1365
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1140
    4. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      59
      1051
    5. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1039
    6. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      270
      1017
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      134
      1015
    8. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      81
      826
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      819
    10. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      816
    Aihe