Risiiniöljyllä sain tehoja

49cc

Laitan aina tankkauksen yhteydessä lorauksen risiiniöljyä bensan sekaan, tehot nousi ja kulkee vakionakin näin 80km/h. Halpa ja helppo viritys.

16

4038

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiki

      Noin neljän prosentin sokeriseos tuo paremmin tehoja, itse kyllästyin aina lasekmaan oikean sokerimäärän, jotein tein oman säiliön sokerilli, ja nyt kone sekoittaa itse sokerista ja bensasta oikean seoksen (vrt. tuorevoitelu), huippuja sokeri ei tuo juurikaan lisää, mutta vääntöä sen verran että kiihtyyi kuin Akros, jopsa 15 ramman rullilla

      • Anonyymi

        muuten aja pitkälle sun sokerilitkuillasi. Kusetat etä joku onneton menis kokeileen ja sais moottorin leikkaamaan kiinni.


    • Heletee

      Mintä Risiiniöljyä saa?

      Tuleeko Risiiniöljyllä oikeasti vai leikisti lisää nopeutta skootteriin?

      Tepsiikö Risiiniöljy 2-tahtisissa skoottereissa?

      • Tehot

        Itse kuski on ainoa mihin risiiniöljyllä saa lisää tehoa ja vauhtia - saa aikaan suorastaan kiireen, kun nautitaan sisäisesti... ...tunnetaan ummetuslääkkeenä.

        Joskus "vanhaan hyvään aikaan" sitä on käytetty metanolia käyttävissä 2T-pienoismoottoreissa (rc-laitteet, etc) sekoiteöljynä.


      • voeh
        Tehot kirjoitti:

        Itse kuski on ainoa mihin risiiniöljyllä saa lisää tehoa ja vauhtia - saa aikaan suorastaan kiireen, kun nautitaan sisäisesti... ...tunnetaan ummetuslääkkeenä.

        Joskus "vanhaan hyvään aikaan" sitä on käytetty metanolia käyttävissä 2T-pienoismoottoreissa (rc-laitteet, etc) sekoiteöljynä.

        elä koijjaa ei takulla kukaan täysjärkine mittää risiiniöljyjä mee bensan sekaan sekottelee...


      • Anonyymi

        risiiniöljy pohjaista 2T sekoteöljyä


    • jiijii

      kaikkea sitä saa kuulla kun vanhaksi elää bensaa
      käytetään jotta tapahtuu tuo räjähdys sylinterissä oktaani luku kertoo sen kuinka herkkä on ko:aineen
      syttymis piste ja esim. kiihdytys puolella autoissa ja m-pyörissä käytetään nitroa (räjähdysainetta)
      mutta KAIKISSA TUO ÖLJY TOIMII VAIN VOITELUAINEENA.

      eli kuten joku neuvoi kaada sitä kurkusta alas niin TAKAAN että kyllä tulee vauhtia meinaan et vessaan
      kerkiä kun on jo huonot housuissa,

      • qwerty

        ilmaisee puristuskestävyyden.


      • jiijii
        qwerty kirjoitti:

        ilmaisee puristuskestävyyden.

        mutta risiiniöljyllä ei kyllä vehkeet kulje.


    • Fude 87 km/h

      KYllä risiiniöljy tuo tehoja. Ihan vähä pitää laittaa. Voi suorittaa oienen kokeen, jos ei usko. Vähä pensaa kahteen astiaan, ja toiseen tippa risiiniöljyä sekaan. Tuikkaa sit ne palamaan ja voi todeta eron! Tämä on vanha virityskeino ja risiiniöljyn käyttö voiteluaineena on ihan eri asia.

    • fsa

      itse tiedän ainakin että risiini öljyllä 2-t mopo alkaa savuttamaan kivasti jos haluaa monttuajo tunnelmaa..

    • Anonyymi

      Väitäks että vakio mopo kulkee 80 :D ei kulje

      • Anonyymi

        Vain unelmissa😍


    • Anonyymi

      Asetoni aseruuti? Kokeilehan sitä, tai dieselin sekaan lannoitteita tulee ANFOA....:)
      Vähän oikein hienojakoista savea sekaan eli alumiinia... KYLLÄ LÄHTEE!!!!

    • Anonyymi

      Pelkkä risiiniöljyn lisääminen polttoaineen sekaan, EI LISÄÄ TEHOA

      • Anonyymi

        Joku neuvoi että pullonkorkillinen perusöljyä auttoi talvikäytössä muistaakseni. Voiko joku vahvistaa?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      252
      17397
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      180
      12368
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6150
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      21
      4975
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4965
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      31
      4074
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      95
      3652
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      32
      3647
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3151
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3119
    Aihe