Onko näkynyt mielenosoituksia Fuengirolassa?
Malagassa on jonkun kirjoituksen mukaan nähty väkijoukko
turisminvastaisine tunnuksineen.
Malagassa on jonkun kirjoituksen mukaan nähty väkijoukko
turisminvastaisine tunnuksineen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Lyödäänkö suomalaisia ilmakuivatuilla kinkuilla?
Taitaa olla kaksipiippuinen juttu. Espanja elää turismista. Tuskin haluavat häätää turisteja pois. Ongelmana taitaa olla asuntojen riittämättömyys ja kallistuneet asuntojen hinnat.
Jossain paikassa, kuten Barcelonassa ja Malagan ydinkeskustassa massaturismi aiheuttanee myös häiriöitä
Paikallisia vituttaa kun haiseva suomijuoppo vie hänen kotinsa, Kela maksaa
Kyllä tätä on ihmetelty, miten ne voi kestää tuota touhua. Kun ei täkäläisetkään kestä, vaikka on tottunut lapsesta asti suomalaisiin juoppoihin.
Ei ole ollut mitään ongelmaa. Kyllä täällä joka Pablo ja Jose tietää paikkansa ja että Fuengirola on suomalaisten siirtomaa. Kohtelevat meitä kuin siirtomaaherroja konsanaan ja ovat nöyriä. Pokkuroivat ja hyysäävät joka paikassa ja jotkut mongertavat jopa suomeakin. Kyllä ne tietää kenen taskussa se raha on. Ruokkivaa kättä ei purra. Se on sääntö numero yksi. Se on raaka peli Ranualla!
Joko siellä Ranualla sataa lunta? Sehän on kai siellä jossain Lapin korvessa.
Kun paikallisille heittää muutaman kolikon riksaa niin hymyilevät kuin jakoavaimet ja ovat oikein ystävällisiä. Kantavat juomaa pöytään kuin mitkäkin väkkärät. Mutta ei kannata tippejä liikaa jakaa. Se nostattaa hintatasoa ja alkavat vaatimaan liikaa. Pari euroa voi illan jälkeen jättää jossain kippolassa. Kyllä se on niin, jotta kun härmän jätkä lyö nyrkin pöytään niin alkaa tapahtumaan! Se on jämpti näin.
Härmän mies ottaa liikaa kuppia, oksentelee ja virtsaa puistoissa ja talon nurkilla. Engelsmannit tulee hyvänä kakkosena.
Sulla on pahasti vanhentunutta tietoa. Kyllä enkut on ehdottomia ykkösiä. Suomalaiset ovat pahasti taantuneet sillä saralla.
Spurgut ja narkkarit maleksii London Pubin kulmalla. Suomalaiset marssii kohti Los Pacosia, enkut Cala de Mijakseen, jonne pidempi matka
Näin on
Fugessa asuu niin vähän espanjalaisia ettei oo mitään syytä mielenosoituksiin. Malagassa, Alicantessa, Mallorcalla ja Barcelonassa niitä turismivastaisia mielenosoituksia on ollu, ei fugessa.
Suurin osa vielä rikollisia suomalaisia: Los Bastardos Finlandeses
Paikalliset häpeävät kadulla asuvia ja örveltäviä suomalaisia spurguja.
Miksi ne aina suomalaisia?
Sitä korkeakulttuuria
Ja höpöt
Kyllä örveltäjät tulee muualta. Iso Britannia ja Ruotsikin.
Suomalaiset ei pärjää lähtemäkseenkään noille ..
Barcelona. Liian kallis paikallisille
https://yle.fi/a/74-20106078
Hinnat vaan nousevat. Tuleekohan aikanaan laki, jolla säädellään vuokran hintoja. Tätä tapahtuu jo muualla