Ostin the simsin, living it upin ja asuensin koneeseen toimi ok! Lisäsin hot daten toimi hyvin mutta ääni katoili!
NYT LAINASIN PELEJÄ JA EN SAA KUIN THE SIMSIN ENÄÄ TOIMIMAAN. yRITIN POISTAA LIVIN IT UPIN JA HOT DATEN OHJEEUSPANEELIN KAUTTA JA NE EI LÄHDE POIS MUTTEI NIITÄ OLE ENÄÄ KONEELLAKAAN SITEN ETTÄ NIITÄ VOISI PELATA.
Kun laitan levykkeen ja laitan install kone sanoo että käyttö evätty ym ja ei rupea lataamaan mutta ohjuspaneelista yrittäen tai mistä vaan pelit ei poistu koneelta... KAIKKI TIEDOT OTETAAN KIITOLLISUUDELLA VASTAAN!
NYT LAINASIN PELEJÄ JA EN SAA KUIN THE SIMSIN ENÄÄ TOIMIMAAN. yRITIN POISTAA LIVIN IT UPIN JA HOT DATEN OHJEEUSPANEELIN KAUTTA JA NE EI LÄHDE POIS MUTTEI NIITÄ OLE ENÄÄ KONEELLAKAAN SITEN ETTÄ NIITÄ VOISI PELATA.
Kun laitan levykkeen ja laitan install kone sanoo että käyttö evätty ym ja ei rupea lataamaan mutta ohjuspaneelista yrittäen tai mistä vaan pelit ei poistu koneelta... KAIKKI TIEDOT OTETAAN KIITOLLISUUDELLA VASTAAN!
Vastaukset 8
Vanhimmat
minkä levykkeen laitat, peli-cd:n?
ovatko pelit siis vielä koneella, vai näkyvätkö ne vain siellä lisää/poista sovellus -kohdassa?
jos eivät, asenna ne uudestaan samoihin hakemistoihin ja poista sitten lisää/poista sovellus -kohdasta..
jos ovat, eikä uudelleenasennus onnistu, poista ne vain "käsin" sieltä, elikkä poista ne hakemistot, joihin ne on asennettu.. jos haluat vielä niiden nimet sen jälkeen pois siitä lisää/poista-listasta, hae netistä joku ohjelma, jolla voi sitä listaa siistiä, esim add-remove-cleaner.. en ole kirjoitusasusta ihan varma, mutta voin etsiä sen, jos sitä tarvitset, etkä löydä itse..
jos pelit ovat vain listassa, ks yllä. voi olla, että henkilö, jolle ne lainasit, ei ole käsitellyt niitä kovin hyvin ja siksi cd:t eivät enää toimi oikein.. siitä johtuen voi tulla esim. "käyttö evätty" viestejä asentaessa, tai pelatessa.. mutta en kuitenkaan ensimmäiseksi lähtisi korvausta vaatimaan, ennen varmistumista siitä, että syy on tosiaan cd:ssä.. ja toisaalta, voi olla hankala todistaa, missä kunnossa cd:t olivat lainatessa..
Juuri näitä käyttö evättyviestejä kone antaa...harmittaa suunnattomasti en tosiaan tajua mistä johtuu...Asutko missä päin suomea ...tarvitsisin apua itse olen tehnyt kaikki mahdollisen minkä osaan...JOS VAIN VOISIT AUTTAA NIIN OLISIN TODELLA KIITOLLINEN! Epäilen että lainaaja on yrittänyt kopioida pelejä! Pelit oli uusia toinen n.1kk ja toista pelattu vain 2 kertaa!!!!
pelit näkyy vain lisää/poista sovellutus kohdassa. En osaa asentaa niitä uudelleen samoihin hakemistoihin ja en saa niitä millään poistettua niitä siltä lisää/poista sovellutus kohdasta.
En osaa netistä etsiä ohjelmaa ( huono englanti taito) ja en osaa hyllä käsin poistaa ohjelmia kun en tiedä mistä pitää etsiä.
Harmittaa vaan kun poika oli säästänyt niihin viikkorahansa ja annoin ne lainaan jahän ei niitä nyt ehtinyt edes pelata hot datea 2 kertaa=(
pelien lainaajan pelien kopiointi ei ole voinut vaikuttaa pelien toimivuuteen, sillä niiden ollessa alkuperäiskappaleita, niiden cd:iden sisältöä ei voi muuttaa, ovat "vain luku"-laitteita. on tosiaan aika vaikea täältä käsin sen enempää neuvoa, mutta voin kyllä tulla katsomaan, mitä tehtävissä on, jos asut jossain pääkaupunkiseudulla, jonne pääsee julkisilla.. jos asut lähistöllä, laita mailia [email protected], niin sovitaan tarkemmin..
Asustelen itse täällä kuopiossa...siis aikas mahdoton matka! Olisin kyllä valmis vaikka puhelin keskusteluun jos siinä saisin ohjeita! En itse tosiaan ymmärrä mikä mättää...En saa nootä pelejä koneelle millään. Vioko siis olla että kun muuta/poista kohdasssa on pelientiedot niin ne ei silti ole koneella ja jos on niin missä???Ainakin se on hyvä ettei pelit ole voineet kopioidessa rikkoontua siis toivoa on. Itseasiassa sain living it upin kerran ajettua koneelle siten että se myös toimi mutta sitten sekin jumahti sinne muuta/poista valikkoon ja kun perään yritin ajaa hot datea en saanut enää sitä toimimaan enkä poistettua kokonaan ja ajettua uudelleen koneella???? Vastailehan kiitos jo kovasti!
lähetäppä mailia, tai laita mailiosoitteesi näkyviin, niin lähetän numeroni mailina, niin voit soittaa sovittuun aikaan.. kai saat puhelimen koneen ääreen? neuvon sitten, minkä voin. jos voit jonkun euron siitä antaa, olisin kiitollinen.. :) millä kielellä windows? jotta tiedän varautua..
KIITOS LÄMMIN!!!!!Olisin tosiaan ottanut avun vastan ja mutta ONNEKSI=) pelin rippeet saatiin koneelta poistettua ihan vahingossa.... Poisten musiikki kansioita ja jotenkin tämä yksi kansio mikä ei lähtenyt kulumallakaan oli hävinnyt samalla. Täysin hyvää tuuria!!!! kiitos kumminkin olit ainoa joka yritti tosiaan auttaa.... hyvää kevään jatkoa jos tulee vastaisuudessa ongelmia tiedän mistä apua löytyy mulla on maili tallessa!
juu, eipä kestä.. :)