Ilmeisesti kuuluu mustalais kulttuuriin.https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010704964.html
Hulluja leif
17
606
Vastaukset
- Anonyymi
Turha kiistää kaaleitten kunniamurhat
- Anonyymi
Surmatun isä hyväksyi surmaamisaikomuksen, koska tytär väitetysti oli sanonut jotain pahaa. Tämä on mustalaisten todellista kulttuuria. Elävät pimeintä keskiaikaa vielä 2020-luvulla. "Miksi meille ei anneta työtä?"
Myös isälle oli selvää, että hänen tyttärensä oli jo pidemmän aikaa elänyt pelossa ja joutunut taipumaan entisen puolisonsa tahtoon. Kun poliisi kysyi isältä, miksei hän yrittänyt estää Leifin kauheaa kostoa, mies vastasi:
– Koska Jasmin oli kuitenkin tehnyt väärin loukatessaan. En uskonut Jasminin menevän Leifin luo. Uskoin, että Jasmin pysyy piilossa.- Anonyymi
Tytär oli myös tapa rikollinen ......
- Anonyymi
Sairasta,eli surmatun naisen suku hyväksyy asian?siitähän pitäisi saada syyte.oiskohan aika "päivittää"kulttuuria?paska puhetta että suurimmällä osalla menee hyvin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tytär oli myös tapa rikollinen ......
Oikeudessa puitiin myös miehen aiempaa tapetun naisen pahoinpitelyä. Syyttäjä totesi, että naisen pahoinpitelyn jälkeen kirjatut lääkärinlausunnot toimivat naisen kuulemisena "haudan takaa". Nainen oli pahoinpitelyn aikaan raskaana. Mies oli heittänyt naisen alas ulkoportaita ja lyönyt nyrkillä. Nainen oli menettänyt lääkärinlausunnon mukaan hetkellisesti menettänyt tajuntansa.
Nainen oli sittemmin hakeutui vankilaan sakkovangiksi. Tästä seurasi epäily siitä, onko hän hakeutunut vankilaan turvaan ex-miestään.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pitajanmaen-mcdonald-s-puukotuksen-oikeudenkaynti-alkaa/8995922#gs.f66vmk - Anonyymi
"Uhrin isä kertoi puhuneensa naisen kanssa kaksi viikkoa ennen puukotusta. Nainen pyysi isältään apua, ja isä oli käskenyt tätä menemään turvakotiin."
https://www.satakunnankansa.fi/kotimaa/art-2000010726182.html
- Anonyymi
Joko murhaava romano-jengi pitäisi nyt ja vastaisuudessakin pysyä kiven alla ja sen sisällä.......
- Anonyymi
Ei saa antaa peelolle valtaa
- Anonyymi
Nämä mannemiehet ovat alkaneet tappamaan naisiaan, oikeen urakalla!
Vaikka naisella on lapsi sylissä, ampuu tämä (mieheksi itseään luuleva) raukkis kolme kertaa naista vartaloon!
Onko tuollaisessa tyypissä mitään inhimmillisyytta pätkääkään - ei ole?!
Ei sovi enää yhteiskuntaan, ihmisten joukkoon tuollainen peto!
Ei myöskään Maccarin tuulikaapissa naisen kuoliaaksi puukattanut "sankari"! - Anonyymi
keiruun samppa ja kemijärven anneli ja heidä'n bniixeklsuaali tyttö ovat emäsän koinijoita
- Anonyymi
Kävisitte oikeasti koulussa, vaikka apu -sellaisessa, niin oppisitte kirjoittamaan mikäli lahjat antavat myöden. Samppaan ja Anneliin kohdistuva ajatus häviää tuohon käsittämättömään kirjainsekamelskaan.
- Anonyymi
Poliisit takavarikoi jo vauhdilla aseita kaaleita .. Nähtiin yksi tehokas ratsia livenä 7 metrin päästä eilen .
- Anonyymi
Luvattomien aseiden käytöstä ja hallussapidosta isommat rangaistukset
https://www.adressit.com/luvattomien_aseiden_kaytosta_ja_hallussapidosta_isommat_rangaistukset
- Anonyymi
Puhkat ja keklut pois taskuista ja sitten illalla vokueen. Siellä otetaan jeenosta mittaa
- Anonyymi
Nääkkö ny kuinka tää kaaji laittaa, on vähän rankka
- Anonyymi
On se ihmeellistä jotta mustalaiset on paljon pahempi riesa kuin mistä tahansa maasta saapuvat mamut. Mustalaiset eivät sopeudu mihinkään yhteiskuntaan kun heillä on omat lait (tappamisen lait) ja kaikenlaiset kunniakostot ja reviirimestat (vain tämä suku saa meuhkata tässä kylässä). Ei mikään ihme jotta intialaiset heitti ne veke jo aikojen alussa!
- Anonyymi
Kulttuurin vaaliminen ylläpitää sopeutumattomuutta. Olisi mielenkiintoinen selvitettävä miksi mustalaiskulttuuri hyljeksii yhteiskuntaan sopeutumista ja psykologisessa mielessä ja minkä palkinnon he sopeutumattomuudestaan kokevat saavansa. Vastaavaa sopeutumattomuutta esiintyy yleensä vain niissä ryhmissä joissa ääriuskonnolliset syyt ohjaavat käyttäytymistä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2747160Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643879Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2693172SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521909Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11377Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31222Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51077- 1011033
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja40982Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0961