Iltalehtien jutut

Anonyymi-ap

Taas kerran IS otsikoi "Sampo Kaulanen kuvasi jälleen kerran Minttu-puolisonsa muotoja – some sekosi".
Siinä on mallia populismista ja salaliittoteorioista, mikään ei pidä paikkaansa, tosin katso tuollaisia uutisia, otsikko riittää, joka haluaa tutkia niin toki saa niin tehdä. Kuitenkin, näin tyhjänpäiväiset asiat kiinnostaa ihmisiä, olisi eri asia jos esim. kyseessä oli todella kaunis nainen, tai upea vaate tms. mutta ei, sama selluliitti takapuoli iltasanomasta toiseen, ja some sekoaa. Ihan vain esimerkinä, "some sekosi", niinpä kyllä some sekoaa todelle tyhjänpäiväisestä, eihän tärkeät asiat kiinnostakaan nykyisin ihmisiä. No, ei niinkään, mutta kysymys kuuluu, miten paljon iltapäivälehdet lehdet arvostavat lukijoitaan, millaisena joukkona heitä pitävät. Tosin, ehkä juuri sellaisena kuin ne ovat. Mutta toimittajat, jotka tuolla tekevät töitään, katsovat listasta mitä otsikoita niitä olikaan joita saamme käyttää.

8

712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Nykyinen hengen köyhyys tuottaa mediaa, jossa ainoa millä tavalla naisia arvostetaan, on naisen takapää. Kuva Mintun kasvoista on arvostusta tuova, ei takapuolesta, miten voi olla näin tyhmiä ihmisiä.

      • Anonyymi

        "Jumala loi naisen ruumiin eikä paholainen laittanut siihen perää laittanut".


    • Anonyymi

      IS on muokattu "hienosti", saa katsoa mainoksia moneen kertaan kun klikkaa nuolinäppäintä taaksepäin, nousee aina melkein ylös.
      Aika ärsyttävää!
      En kyllä katso niitä mainoksia kun on block päällä, mutta ottaa päähän scrollata koko ajan alas samasta kohdasta.

    • Anonyymi

      Selluliittia on vaikka muille jakaa, miten tuolta mitään löytää.
      Miettikää mitä se on 20-30 vuoden päästä kun maanvetovoima jyllää

    • Anonyymi

      Joo monta vuotta sampo kaulasta sanna marinia ,naurettavaa paskaa ,kuin koiran paskat mättäällä. Hei minäpä täällä ja heilutan häntääni🤣🤣🤣😂😂😂

    • Anonyymi

      Tyypillisiä klikkiotsikoita joilla yritetään saada idiootit perseitten tuijottajat klikkaamaan ja hankkimaan lehdykälle mainostuloja.

      Eipä tarvitse noita klikkailla eikä edes koko lehden läpyskää selata kun lööpeistä jo näkee päivittäisen "uutisoinnin".

    • Anonyymi

      Voi olla että joku tarvitsi rahaa ja siksi pyydettiin saada julkaista juttu.
      Muutenhan uutisoinnista voisi tehdä valituksen.

    • Anonyymi

      No onneksi siellä on joku toimittaja jonka kirjoitukset ovat tottakin ja vieläpä etukäteistietoa josta seuraa suurempikin tapaus- kiitos niille toimittajille jotka ottavat selvää asioista ja joiden ansiosta monet rötökset selviävät!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      61
      4448
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      153
      3303
    3. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      57
      2602
    4. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      49
      2564
    5. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      112
      2335
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      24
      1903
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1691
    8. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1636
    9. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      169
      1550
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      36
      1275
    Aihe