Kala on hyvää ruokaa.

Kalastus on mielekästä, jos kalastetaan ruuaksi.
Kala paistaen, grillaten, jne, on erittäin hyvää ruokaa.
https://youtu.be/sJHgyejNLQg?si=OUz68mJKyCWUKncO
1555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kala on hyvää. Mutta liian usein syötynä siihenkin kyllästyy.
Ja tuore kala on erinomaista.
Monesti säilöntä, esim. pakastaminen muuttaa makua.
Itse paistan kalaa, teen kalakeittoa, savustan ja grillaan.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Kalastus on mielekästä, jos kalastetaan ruuaksi.
Kala paistaen, grillaten, jne, on erittäin hyvää ruokaa.
https://youtu.be/sJHgyejNLQg?si=OUz68mJKyCWUKncO

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu