Kun 3g verkko ajetaan alas 2g on niin ruuhkainen ettei riistakamera enää kykene lähettämään kuvia. Elisa ei tästä välittäne. Kun puhuin asiasta Elisan asiantuntija pyöritteli sanojaan ja ei ottanut kantaa mihinkään.
2g ja 3gn alasajo
14
721
Vastaukset
- Anonyymi
3G-verkot on jo suurimmiltaan alasajettu, vain joissain harvoissa paikoissa niitä vielä on ja jossain vaiheessa ne 2G-verkotkin alasajetaan, mutta ei vielä. Olisiko aika siirtyä 4G-aikaan? Varmasti riistakameroissa löytyy laitteita jotka toimii 4G-verkoissa.
- Anonyymi
Joo joo. Tuhannet ihmiset joutuvat päivittämään riistakamera SA ja on niitä muitakin vekottimia, esimerkiksi lämpökeskuksen vika hälytykset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo joo. Tuhannet ihmiset joutuvat päivittämään riistakamera SA ja on niitä muitakin vekottimia, esimerkiksi lämpökeskuksen vika hälytykset.
Tiedän eikä siitä minulle tarvitse hermostua! Myös hissien vikapuhelimet pitäisi päivittää 4G-aikaan mutta moniko taloyhtiö niin on tehnyt?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Joo joo. Tuhannet ihmiset joutuvat päivittämään riistakamera SA ja on niitä muitakin vekottimia, esimerkiksi lämpökeskuksen vika hälytykset.
Harmi että NMT-verkot hävisi kanssa tuossa joku aika sitten.... olis ollu NMT-puhelimella käyttöö...harmi että joutu sillo vaihtaa puhelimen.... kääk !
ja aikas moni joutu vaihtaa....
- Anonyymi
Eikä siinä vielä kaikki. Myös suuri osa maanteiden nopeusvalvontakameroista on 3G verkossa ja nekin ovat lakanneet toimimasta.
Huomaa Ylen klikkiotsikko jossa jätetään kertomatta se syy, vaikka otsikko olisikin paremmiin
Valtaosa Suomen neliskulmaisista nopeuskameroista oli 3G-verkossa - eivät enää toimi
https://yle.fi/a/74-20104558
"Valtaosa Suomen neliskulmaisista nopeuskameroista ei ole enää käytössä – tässä syy
Esimerkiksi Kehä I:n vanhemmat nopeuskamerat Helsingissä eivät ole ottaneet kuvia ylinopeuksista huhtikuun 2023 jälkeen."- Anonyymi
Jotain positiivistakin sentään.
- Anonyymi
Minkälaisella tarkkuudella kuvat? Ei ihme jos FullHD koska 2G vaan GPRS- ja Edge tiedonsiirtonopeus et?
- Anonyymi
Miksi et osaa kirjoittaa.
- Anonyymi
Ookkona kauhahomo?
- Anonyymi
Sama ongelma jatkuu. Elisaa ei yhteyden toimivuus kiinnosta.
- Anonyymi
Elisa kyllä kauppaa laiteitaan mutta tuki on surkeaa soitto jonot pitkiä ja ympäripyöreitä vastauksia. Ottaa patista kun joutuu pakosti taloyhtiön kautta olemaan naimisissa kyseisen operaatorin kanssa. Kilpailija hoitaa hommat ilman mitään propleemaa ja nopeasti ei tarvitse itse räplätä mitään.
- Anonyymi
Yli puolet Kurskiin hyökänneistä sotilaista kuollut,
Elokuun alusta lähtien Naton henkilöstön roolista Kurskin hyökkäyksen tukemisessa on noussut esiin yhä enemmän yksityiskohtia, ja erityisesti Yhdysvaltain sotilasjärjestö Forward Observations Group on vahvistanut henkilöstönsä lähettämisen Kurskiin. Ryhmä julkaisi kuvia itsestään alueella, minkä vahvistivat maantieteelliset tiedot. Ukrainan sotilashenkilöstö on vahvistanut Naton jäsenmaiden joukkojen läsnäolon hyökkäyksessä, ja venäläisten lähteiden laajalti mainitsema merkittävä esimerkki on 80. ilmahyökkäysprikaatin sotilas Ruslan Poltoratsky, joka totesi:
"Kun ylitimme Venäjän rajan, luulin ensin, että kontaktilinjalla oli melua, mutta sitten tajusin, mistä he puhuivat - he puhuivat englantia, puolaa, ehkä jopa ranskaa, en ymmärtänyt mitään. Sanoin radioon: "toista, toista", kuulen hölynpölyä.
"Kun he jo ottivat tehtäviä [Kurskin alueella], he menivät televisioon myös esimiehiensä kanssa, mukaan lukien meidän, ja kuulin heidän sanovan jotain englanniksi ja jotain muutakin taloista, kaaoksesta", hän lisäsi. - Anonyymi
Elisa noudattaa osakeyhtiölakia, jossa sanotaan, että osakeyhtiön tarkoitus on tuottaa voittoa omistajilleen. Tämä tietenkin merkitsee sitä, että asiakkaista ei tarvitse välittää kunhan niitä saa lypsettyä.
- Anonyymi
Kamera vaihtoo.n....
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?
Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko1111670- 2061357
Kerran oltiin mekin kahdestaan
Saanko sanoa, että minua kyllä vähän huvitti jälkeenpäin? Olit kuin vapiseva jänis ketun vieressä valmis loikkimaan paik131326Jos nainen harrastaa seksiä
Useiden kanssa, miten se eroaa miesten mielestä siitä, jos miehellä on ollut useita s kumppaneita? Oletan että kaikki mi1961171- 1541105
Pihlaja-puulle
Illat on mulle pahimpia. En tiiä miks se olis vaan parasta yöstä toiseen nukkua sun kanssa ja herätä sun kasvoihin. Jos151049Oikeasti, voitais mennä kahville
ja jutella niin kuin normi-ihmiset. Kyllä toivon sitä. En pelkää kohdata enkä istua sun kanssa samassa pöydässä. Miten o811039Yritin keväällä unohtaa sinut nainen
mutta siinä kävi niin, että ikävä tuli korkoineen takaisin. Niin että mikä taikavoima sinulla on minuun, sitä joutuu mie34896- 74869
Leton rannan kakat - hys hys hiljaa!
Hienolle rannalle on jostain ilmeisen selvästi tullut ulostusjätteitä. Mistään tutkimuksista ei ole vielä tietoa ja kuka63774