Janakkalan kokoomukselle tai mikä sitten onkaan tiedoksi

Anonyymi-ap

Teillä ei ole monopolia aurinkoenergiaan tai akkuihin vaikka tälläkin hetkellä muutama kotonaistuskelija niin luulisikin. Kaikki jotka ovat työaikaan kotosalla Elenian sähköillä, otattehan huomioon että akut ja aurinkosähkö tarvitaan myös - se on elinehto eikä ylellisyysmukavuus. Lukekaa uudelleen - on elinehto eikä ylellisyysmukavuus että aurinkosähkö ja akut toimii ja on edullista. Ja vielä kerran luette edellisen lauseen uudelleen niin että se menee perille.

Kaikki eivät voi olla verkkosähkön varassa kuin kehitysmaassa kotosalla päiväsaikaan ilman mitään normaalia tekemistä.

4

316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voiko Janakkalassa aurinkopaneeleihin investoineet asunnot tai laitokset suhtautua asiaan jollakin tavalla? On paljastunut huijaus, joka johtuu sekä puutteellisesta suhtautumisesta että tahallisesta haittaamisesta eli myyräntyöstä.

      Lähtökohta olisi se, että aurinkopaneeli on aurinkopaneeli vain silloin kun se osoittaa kohtisuoraan aurinkoa kohti - muulloin se on murto-osan veroinen aurinkopaneelista. Kiinteästi paikalleen asennettu aurinkopaneeli voi osoittaa kohtisuoraan aurinkoon vain kerran vuodessa hetken verran - jos joku on joskus ihmetellyt ettei aurinkopaneelista tunnu saavan kunnolla tehoa, tämä voi olla riittävä syy.

      On kuitenkin paljastunut, että aurinkotuoton tarkka määrittely on vaikeaa ja jos ryhtyy suuntamaan paneeleita aurinkoa kohti niin voi havaita ettei välttämättä saakaan akkua täyteen vaikka paneeli osoittaisi aurinkoon - mistä tämä voi johtua? Ilmiötä on kutsuttu nimellä "akkujen muisti-ilmiö", joka on kuitenkin tieteen tasolla tuntematon asia. On perusteltuja syitä olettaa, että kyseessä onkin tahallinen energiamanipulaatio, jossa koulutetut varjo-operaattorit langattomalla sähkönsiirrolla vaikuttavat oman energian tuotantoon ja käyttöön reaaliajassa.

      Kysymys: Voiko Janakkalassa aurinkopaneeleihin investoineet perehtyä omaan aurinkoenergiantuotantojärjestelmään siten, että saatteko paneeleista sähköä tai varavoimaa jonkin ulostulon kautta tilanteessa jossa sähköverkkoa ei ole lainkaan käytettävissä? Varavoiman ulostulon tulisi olla kaikkien aurinkopaneeliasennusten perusedellytys. Vaikka paneeli ei osoita aurinkoon, murto-osan tehokin voi riittää valaistuksen tai kännykän ylläpitämiseen ja aurinkopaneelien asennustyö täyttää tällöin varavoiman edellytykset sähköverkon korvaamiseen normaalioloista poikkeavassa tilanteessa.

      Akkujen ja aurinkopaneeleiden tahallinen haittaaminen ei ole helppoa todeta. Kun asian on todennut se voi muuttua krooniseksi tilanteeksi, jossa akut joutuisi vaihtamaan uusiin joka viikko tai joka päivä. Ei ole olemassa tahoa tai viranomaista tällä hetkellä, joka voisi suhtautua asiaan jollakin tavoin eli on käyttäjien ja aurinkopaneeleihin investointeja tehneiden asia pelkästään. Yritän toimittaa lisätietoa tilanteista osoitteisiin, joissa voi havaita käytössä olevan aurinkopaneelit. Kaikki eivät voi olla sähköverkon varassa vaan tarvitaan myös sähköverkosta riippumatonta varavoimaa.

      Mitään syytä ei voida hyväksyä akkujen tai aurinkopaneeleiden haittaamiseen vaan on oletettava kyseessä olevan suurvallan virheellinen toiminta, joka on vaikea huomata mutta kun huomaa niin asiaa voi alkaa ymmärtää. Osalla ihmisistä onkin luontainen taipumus maaniseen estämiseen ja salatoimintaan ja salajärjestöön kuuluminen.

    • Anonyymi

      Varjo-operaattorit saattavat ulkoisesti muistuttaa kuvan 1986 Tsekkoslovakian kohdalla olevaa naishenkilöä: https://tinyurl.com/4m3heu7m

      He saattavat olla täysin maanisia ja näpräävät jotakin haitallista asiaa lasittuneella katseella tuntikausien ajan taukoamatta. Näitä naisia oli Helsingissä paljon ja he ovat niin salaperäisiä, että sen huomaa.

      He ovat neuvostoliittolaisia intiaaneja Uralin takaa, joiden kyvyt soveltuvat vain tiettyyn tarkoitukseen. Ja joku on sellaisen asian todennut täällä käyttökelpoiseksi.

      • Anonyymi

        Teemu Puurunen.


    • Anonyymi

      Voiko akkujen, aurinkopaneeleiden ja autojen etäräpläämisen langattomalla sähkönsiirrolla lopettaa oma-aloitteisesti, ennenkuin siitä tulee kiistan aihe?

      Ymmärrän että se on kivaa puuhaa kun ei ole muuta, mutta sitä muuta on aina vain joillakin, jotka sitten parhaansa mukaan tekevät asioita myös muiden omaksuttavaksi.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      81
      6239
    2. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      289
      5430
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      98
      4121
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      52
      2890
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      26
      2792
    6. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      119
      2070
    7. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      47
      2030
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      99
      1757
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      72
      1291
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      159
      1151
    Aihe