hei!
Kukahan kertoisi mistä saisi kerralla matkan ja hotellin singaporeen tai mitä kautta?? Esim.viikoksi ja onkohan kallista?? Nämä tavalliset matkatoimistot eivät ilmeisesti sellaisia seuramatkoja sinne tee...tai jos tekevät niin kertokaa kuka/mikä?
Olisi nimittäin ihan kiva olla siellä viikon verran niin ehtisi jotain nähdäkin...vai onko se niin pirun kallista lähteä sinne viikoksi toisin kuin esim euroopan lomakohteisiin?..kertokaapa kokemuksia ja tietojanne ja mahd.hyvien sekä luotettavien matkatoimistojen osoitteita..kiitos jo etukäteen!!! JA HYVÄÄ KESÄÄ KAIKILLE!!! t: ekakertalainen
SINGAPORE
6
1294
Vastaukset
- joopa
...matkatoimisto. Paketti-/seuramatkoja ei ehka loyda, mutta kylla jokaisen matkatoimiston pitaisi pystya lentolippu ja hotellivaraus jarjestamaan.
Tai jarkkaa itse: Liput Finnairilta tai joltain muulta lentoyhtiolta, ja sitten vahan nettisurffausta ja sielta hotellin yhteystiedot, ja ei kun puhelin kouraan. Tai joihinkin pystynee tekemaan varauksen suoraan netistakin. - näin..
Itse ottaisin halvat liput Bangkokiin....sieltä saa lentoja Singaporeen alle 50€:lla, hotellihuoneita saa 20€:lla. JA Bangkok on täynnä matkatoimistoja jotka myyvät pakettimatkoja S.poreen.
- vaan rohkeasti
Osta halpa lento suoraan Singaporeen ja sitten hotelliin, jonka olet mahdollisesti varannut netin kautta etukäteen.
Siellä on paljon siedettävän hintaisiakin hotelleja. Tässä yksi ketju
http://www.hotel81.com.sg/
yleisesti edullisemmat hotellit ovat keskustassammassa Bencoolen Streetin alueella tai sitten Geylangilla joka on alue hieman keskustan ulkopuolella. Bencoolenille voi mennä ilman varaustakin, yleensä aina jossain on tilaa.
Jos on aikaa niin kannattaa saman tien mennä ainakin 2 viikoksi. Näkemistä ja kokemista riittää.- juupsis
Vietin kesällä yhteensä 7 päivää Singaporessa ja sain kyllä ihan tekemällä keksiä tekemistä. Pari kolme ekaa päivää menee kivasti, mutta saari on aika pian nähty. Viikko on mielestäni aivan maksimi siellä vietettäväksi. Samalla kun olet tuolla suunnalla suosittelen käyntiä Malesiassa sekä Bruneissa, edullisia, monipuolisia ja mielenkiintoisia kohteita löytyy molemmista.
- löytää
Yleensä Kilroy on ainakin ollut singaporen kohdalla edullisin paikka mistä lennot saanut.. Hinta noin 700€ menopaluu.. suora lento tosiaan Sp:en ja hotelli paikan päältä.. saasta yllättävästi...
- vinkin antaja
Itse olen käyttänyt aasiaan suuntautuneisiin matkoihin matkantekijöiden palveluja. Olen todennut että heidän järjestämät jutut toimivat kiitettävällä tavalla. Konttori on annankadulla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 711337
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1121315Tämän päivän puukotusuutinen
Epäillyn tuntomerkit? Nisti vai matu? Laittaisin betsit jälkimmäiselle.171088- 21986
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne114858Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet45843- 17783
Olisit voinut olla...
....ihan tavallinen ihminen, terve mieleltään ja kropaltaan, hyvä seuraihminen ja luotettava kumppani. Mutta ei, olit n65767- 40657
YT skoda Transtech
Noin 200 saa potkut. Saksikäsipetturi ajoi suomen konkkaan ja tarkkikselle. Totaalinen Petosjytky..72642