Yhden ja toisen vertaisuus

Ovatko kansanedustaja Wallinheimo ja ruokajonossa etuilun kohteena tönittävä Arska yhdenvertaisia lain ja yhteiskunnan palvelujen suhteen?
Saako Arska Sokoksella samaa palvelua kuin Sinuhe?
Älkää helevetin tollikat jauhako yhdenvertaisuudesta, kun ette edes ymmärrä mitä se tarkoittaa!
9297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Asiallinen ehdotus todellakin.

Äänestä
  • Ei ole vielä jäitä näkynyt.

    Äänestä

Tavattoman kiinnostavaa.

Äänestä

No kerropa meille mitä tarkoittaa!
Ja mitä sen Arskan pitäisi lain mukaan sieltä sokokselta saada? Ei taida olla lain mukaan oikeus mihinkään, jos on epäsiisti ja aiheuttaa häiriötä.

Äänestä
  • Arska ei aiheuta häiriötä eikä ole epäsiisti. Hän on vain köyhä. Hän ei saa tarpeellista terveydenhoitoa, ei saa kunnollista palvelua missään, koska kävelee hitaasi ja hieman kumarassa. Se on peruja 40:n vuoden työstä valimolla. Kuusikymppisenä hänet potkittiin pihalle automaation vuoksi.
    Saako hän Novassa saman kohtelun kuin Sinuhe? Ei saa, sen tiedämme jokainen. Sinuhella on työkaveri siellä kirurgina. Ei sitten kannata yleisemminkään paasata yhdenvertaisuudesta.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Arska ei aiheuta häiriötä eikä ole epäsiisti. Hän on vain köyhä. Hän ei saa tarpeellista terveydenhoitoa, ei saa kunnollista palvelua missään, koska kävelee hitaasi ja hieman kumarassa. Se on peruja 40:n vuoden työstä valimolla. Kuusikymppisenä hänet potkittiin pihalle automaation vuoksi.
    Saako hän Novassa saman kohtelun kuin Sinuhe? Ei saa, sen tiedämme jokainen. Sinuhella on työkaveri siellä kirurgina. Ei sitten kannata yleisemminkään paasata yhdenvertaisuudesta.

    Luuletko sä että joku Sinuhe näitä vollotuksia lukee 🤣😅

    Äänestä

Suomessa yhdenvertaisuus kiteytyy ainoastaan erilaisiin sukupuolivähemmistöihin. Normaalin yhteiskunnan puolella ei kannata edes puhua yhdenvertaisuudesta.
Hallituskin pelkää jotakin sekopäistä pienryhmää, ettei vaan hihhulit ala protestoimaan.

Äänestä
  • Persut ulos hallituksesta

    Äänestä

Mahdoton tehtävä kenellekään, heheh.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ovatko kansanedustaja Wallinheimo ja ruokajonossa etuilun kohteena tönittävä Arska yhdenvertaisia lain ja yhteiskunnan palvelujen suhteen?
Saako Arska Sokoksella samaa palvelua kuin Sinuhe?
Älkää helevetin tollikat jauhako yhdenvertaisuudesta, kun ette edes ymmärrä mitä se tarkoittaa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu