Vanha 13.60
Uusi 8.60
On vähä eroa vai mitäs ootte mieltä.
Sähkösopimus
7
683
Vastaukset
- Anonyymi
Ihan kohtuu hyvä aktivointialoitus !
- Anonyymi
Sitä Sähköä saa mitä tilaa, eihän tuo huono ole.
Ylipäätään "sähkömarkkinat" /hinnat ja tuotanto on keinotekoisesti lähes kartelin omaista hinnoittelua. Tuotantoa rajoitetaan tarkoituksella lähes kaikissa sähkön tuotantomuodoissa, ettei vaan hinnat laskisi kuluttajien eduksi.
Siis kaikkea tuotantoa rajoitetaan; vesivoimalat ohijuoksuttaa mieluummin kuin tuottaisiva max. 3000MW, sama koskee Aurinkosähköä jne.
Pörssisähkön hinnoittelu työssäkäyvälle täysin hanurista, päiväaikaan olisi halpaa, mutta töistä kotiin tullessa hinta huitelee jopa 30-50c/kWh.
Pitää nille lapsillekin laittaa ruokaa ym heti kotiin tullessa!!
Ei näillä sähkön hinnoilla oikeasti kohta mikään kannata ja keinotekoinen "perusmaksu" vie tuhkatkin pesästä.
Sama touhu siirtohinnoissa .- Anonyymi
Eiköhän aloittaja tuossa ihastellutkin lähinnä uuden sopimuksensa alhaista hintaa...
- Anonyymi
10 000 kwh kulutuksellani hinta olisi 1360€ tai 860€ mutta valitsin pösän
Pääsenkin n 500€ laskuilla ja kun valitsee 6 kk ilmaiset perusmaksut ja vaihtaa aina yhtiötä , pääsee hyville säästöille. Pikku vaiva kun tekee uuden sopimuksen ja uuden e-laskun. - Anonyymi
Vanha 21.55 ja uusi 7,70.
- Anonyymi
Taas jännittää, paneeko joku paremmaksi ??
- Anonyymi
onko olkiluoto 3 hajonnut ei tällä hetkellä tuot mitään
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ja taas ammuttu kokkolassa
Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.585606- 1014629
Helena Koivu on äiti
Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.3812743Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?
Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s811264Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.
Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved3381086- 65921
- 28873
Sydämeni on sinun luona
Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun46856Trump ja Venäjä
Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja106827Jatkuva stressitila
On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan52809