Tänä iltana on juhlat tiedossa. On jo lammas hautumassa ja punaviinit haettu kellarista, toki ruokaryyppykin kuuluu asiaan. Susi ja minä niin tykätään lampaista. Olemme hengenheimolaisia. Myöskin karhu on ystävämne.
Mutta nyt juhlitaan kun ylväs susi sai namutella koiralihalla. Se on niin namia. Mullakin jo kuola alkaa valua suupielistä kun ajattelen suden kokemaa hekumaa. On tämä ihana päivä!:
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000010725184.html
Nythän sai susi naminannaa
7
371
Vastaukset
- Anonyymi
Jaha lopetit puskatrollaamisesi, kun nikkisi on ilmeisesti jälleen poistettu bannilistoilta. xD
Mites paljonko joudut kaivamaan kuvettasi eduskuntatalon töhrimisestä vai odotatteko jälleen, että veronmaksajat kuittaavat koko hölmöilynne? - Anonyymi
Luonto osoitti voimaansa. Sylikoirathan on ihan lässyjä.
- Anonyymi
Metsästäjä tulikin metsästetyksi.
- Anonyymi
No johan taas on lystiä luonnevikaisella! Poista nyt tämäkin viesti, niin saat taas vapaasti haukkua metsästäjiä!
No...hau hau hau.....vuh vuh
Tuliko tästä nyt sitten taas paha mieli?
Siinähän nuo jahtikoirat hsukkuvat täpinöissään. Mutta sudelle ei tule paha mieli.SudenYstävä kirjoitti:
No...hau hau hau.....vuh vuh
Tuliko tästä nyt sitten taas paha mieli?
Siinähän nuo jahtikoirat hsukkuvat täpinöissään. Mutta sudelle ei tule paha mieli.haukkuvat
- Anonyymi
SudenYstävä kirjoitti:
haukkuvat
Eiköhän ala suden kaatolupia kohta saada, niin kohtaa loppunsa hukka nopeasti?
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1117825Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3766939Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite774291Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill294009Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?2022468Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os302189- 842055
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps201879Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11747Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11740