Käykö Ryanairin lentojen maksamiseen nykyään Osuuspankin Visa Electron, kun se kerran nyt nähtävästi kuuluu (?) veryfied by visa-piiriin? Kiitos mahd. vastauksista :)
Ryanair: OP:n visa electron?
käykö?
101791
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Siis käykö Säästöpankin visa electron?
Nordean
aikaisemmin ei ainakaan käyny ku sampon elektron. ellei ole tän vuoden puolel muuttunu.
mut nordea eletron ny ei esim käy juuri mihinkää.ku ne tekee sopimuksen jokaisen toimittajan kans erikseen. paska kortti.
Sinä itse päätät käykö Nordean Visa Electron korttisi maksuvälineenä internetissä vai ei. Mene Solon kautta korttisi asetuksiin, haluatko käyttää - valitse rasti, tehty. Ja Ryanilläkin toimii mainiosti ilman käsittelymaksua (itse maksoin kylläkin ja montakin kertaa Ryanairin laskut Nordean Visa Electronilla).
PS "Verified by Visa" ei välttämättä tarvita.
Jep.. itsekin varasin matkan Nordean electronilla hiljattain, ei mitään ongelmia kun kävi ensin verkkopankissa kytkemässä verkkomaksamisen päälle.
Eli siis hä..?! :) ei ymmärtäny...
Ollaan kaverin kanssa yritetty maksaa ryanairin lentoja visa electronilla (op:n ja meritan), mutta ei o onnistunu.. nyt nähtävästi joudutaan maksaan jollain muulla kortilla :< ..tulee kamalasti niitä kuluja kun lentojakin on se viis... Eli jos joku vois ystävällisesti auttaa kahta tietämätöntä ja kertoa kuinka voitas onnistua välttään noi ekstramaksut (jos mahollista), ni olis tosi hienoa!! .. (siis tarkotan että suomenselkokielellä selvittäis mitä pitäis tehdä.. eikä olla tyhmiä!!;D)
Juhannuksia kaikille!!
Ensimmäinen asia on että tarvitset verkkopankkitunnukset ja käyt siellä liittämässä korttisi nettimaksamisen piiriin. Välillä voi olla yhteysvaikeuksia, jos maksaminen ei onnistu, mutta siis tarvitset kortin numeron , voimassaoloajan sekä takana olevasta numerosta 3 viimeistä numeroa ja lopuksi vielä nettipankin tunnusten salasanan (op.ssa).
No, näinhän me sitten koitettiin jo muutama päivä sitten....... noup, ei toiminu :< maksettiin toisella kortilla ja ne toimitusmaksut tai mitä olikaan........ nyt täytyy sit vaan säästää jostain muusta. :(
Mulla ois sama ongelma ton OP:n vis electronin kanssa. "Verified by Visa" - palvelu on tehty mut lentojen tilaaaminen ei toimi siltikään. Pitäskö sen kysyä noita verkkopalvelu tunnuksia jossain niinku äskeisessä viestissä kirjoitettiin?
Muutaman kerran olen ulkomaan ostoksen tehbyt op.n Visaelectronilla ja maksu menee juuri näin,ensin kortin numero,voim.olo.aika ym ja ne kolme numeroa takaa. sen jälkeen avautuu uusi ikkuna,jossa on verifind by visa teksti 0p.n logo ja kysytään sitä verkkopankin salasanaa ja sillä selvä.