Yamaha DT takajousi

Saako vanhan Yamaha DT:n takajousen kireyttä säädettyä ja miten? Pyörä on Yamaha DT 125 LC vm. -87.
11057
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

viitsit käyttää hiukan, kannattaa kysellä mp-purkaamoista Yamaha 86-87 YZ 125-mallin(motocross) takaiskaria. Sopii paikalleen pienin muutoksin. Perä nousee hiukan, mutta on huomattavasti parempi, kuin DT:n oma. Iskarissa on myös hyvät säätömahdollisuudet. Vielä jos vaihtaa crossin keulan, saa dt:stä kelpo maastopelin. Itse ainakin tein omaan peliini aikoinani noin. DT:n omassa takaiskarissa muistaakseni ei ole muuta säätömahdollisuutta kuin jousen esijännitys.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nyyber kirjoitti:

Saako vanhan Yamaha DT:n takajousen kireyttä säädettyä ja miten? Pyörä on Yamaha DT 125 LC vm. -87.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu