Järkevä hintainen vakuutusmaksuinen mp?

Anonyymi-ap

Auttakaa uudelleen mp harrastusta aloittelevaa henkilöä. Mikä olisi mp jossa järkevä vakuutus maksu? Bonuksia kun ei ole. Saisi olla n 1000cc pyörä. Onko joku motoguzi tai buell jossa olisi järkevä vakuutus? Japsit ei oikein innosta. Auttakaa aloittelevaa.

3

403

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Teho/painosuhde kai ratkaisee eniten vakuutuksen hintaa. Sekä tietty joku laskennallinen riskiprofiili ja korjaushinnat. Saman pyörämallin vakuutuksen hinta voi vaihdella paljonkin yhtiöiden välillä. Jos olet tosiaan aloittelija niin hommaa alkuun joku helpompi laite, vaikka joku kuussatanen ER-6 Kawa tai CB-Honda. Kyllä niissä kulku riittää äkkinäiselle ja niilläkin saa itsensä tapettua jos hölmöilee. Et sinä tonnaria tartte alkuun.

    • Anonyymi

      Triumph Rocket 3

    • Anonyymi

      Katso nettimotosta pyöriä ja syötä rekkari vakuutuslaskuriin, niin saat tarkat hinnat eri yhtiöiltä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      81
      2526
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2126
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      965
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      867
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      660
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      548
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      515
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      492
    Aihe