Kiitos työstäsi Tiina. Ei pidä olla surumielinen, kun lähdet. Uudet haasteet odottavat sinua hieman isommassa kunnassa. Olisit jättänyt kuitenkin valokuvastasi kellon ranteestasi pois, kuva on enemmän kellomainos kuin kuntalaisille jätetty jäähyväiset.
Menestystä jatkossakin, sinä pärjäät. Ja kyllähän sinua saattaa täällä kirkonkylän raitilla tavatakin, juuresihan ovat täällä. Virtuaalit halaukset.
Kiitos Tiina
8
845
Vastaukset 8
- Anonyymi00002
Tiina palaa tietynlailla lähtöpisteeseen ,mistä tänne tuli !
- Anonyymi00003
Eipä ole Tiina enää Punkalaitumen kunnanjohtaja. Ei riittänyt merkonomin tutkinto johtamaan kuntaa. Taisi mennä markkinoinnin puolelle.
- Anonyymi00005
Anonyymi00003 kirjoitti:
Eipä ole Tiina enää Punkalaitumen kunnanjohtaja. Ei riittänyt merkonomin tutkinto johtamaan kuntaa. Taisi mennä markkinoinnin puolelle.
Niin, sitä 7hmettelinkin, että merkonomi aikanaan tänne valittiin. Mutta hänen vanhemmathan asuvat täällä.
- Anonyymi00009
Anonyymi00003 kirjoitti:
Eipä ole Tiina enää Punkalaitumen kunnanjohtaja. Ei riittänyt merkonomin tutkinto johtamaan kuntaa. Taisi mennä markkinoinnin puolelle.
Saikos potkut?
- Anonyymi00004
Jos se oli lyhyt pesti ?
- Anonyymi00006
Ei ollut mikään sijaisuus vaan virka. Koulutus oli väärä eikä riittävä.
- Anonyymi00007
Niin se taitaa olla, ? toisille riittää toisille kunnille ei !
- Anonyymi00008
Niin luulen ,että aviopuolisoiden tyämaat lähellä toisiaan ,eikä missä sattuu,kaikkein paras yhtälö yhteiselonkin kannalta ja aikaa jää muuhunkin ,kuin työntekoon ,kaikilla ei näin hyvin onnistu työt aina , heil tärppäsi ,hyvä niin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei91044Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125976- 109949
- 56945
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85822Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.47802Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev162743Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66697
- 56644
- 70596
- 95561
- 22556
- 52531
- 60524
- 26500
- 35497
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15056469Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31453Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi246418