Israel / Hamas / Homot Palestiinan puolesta

Anonyymi-ap

En tiedä ovatko palstalaiset kuinka tarkaaan seuranneet Lähi-idän tilannetta tai löytyykö täältä peräti näitä "homot palestiinan puolesta, queers for palestine" kannattajia, mutta itse olen miettinyt että kauhea ristiriita. Kun fakta on kuitenkin se että Palestiinalaisalueilla tapetaan homoja Palestiinan hallinnon toimesta niin miten ihmeessä niin monet etuoikeutetut länsi ja suomi homot tukevat Palestiinaa? Muslimit jos pääsisivät valtaan niin eivät he mitään pride lippuja ilolla liehuttelisi, vaan päinvastoin...

Onko osa sateenkaariporukasta jotenkin itsetuhoista kun hamasia kannattaa vai onko kyse jostain SA-juutalaisvastaisuudesta? Ihan käsittämätöntä kuitenkin!

12

1052

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      He, jotka matkustavat, lomailevat Lontoossa, Ibizalla, Gran Canarialla ja New Yorkissa.

      • Anonyymi

        Eivät Gazassa? No ehkä sitten kun se kunnostetaan bling-bling Trump-Gazaksi? Siinä mainosvideossa ne rannalla bikineissä tanssivat partakaverit varmaan houkuttelevat monia?


      • Anonyymi

        On monia muitakin paikkoja missä lomailevat. Esimerkiksi Berliinissä.


    • Anonyymi

      Euroviisuissa tämä ilmiö taas kerran nähdään. Israel on edustettuna tänä vuonna laulukilpailussa kappaleella "New Day Will Rise" ja ns. suvaitsevat euroviisuhomot ovat jo ilmoittaneet boikotoivansa ja vihaavansa sen esittäjää Yuval Raphaelia.

    • Anonyymi

      Suvaisevaiset on vain vaatijoita, mutta ei suvaitsijoita.

      Suaitsevaisuus on nykyajan "hakaristi"

    • Anonyymi

      Eläköön Israel !

    • Anonyymi

      Katsoin Areenalta sen Oscar-palkinnon voittaneen Palestiina-dokumentin. Mun tutkani värähteli niiden kahden pääosan esittäjän välillä. Eiväthän he voineet tietenkään tuoda sitä asiaa esille tässä yhteydessä koska ainakin toinen heistä olisi kivitetty tai heitetty talon katolta alas palestiinalaisten toimesta mutta jäin miettimään että millainen suhde näiden kahden pääosan esittäjän välillä todellisuudessa oli. Rivien välistä ja nopeista kameraleikkauksista aivan kuin kyseessä olisi ollut kiellettyä, Palestiina ja musut kun kyseessä jopa, tappavaa rakkautta?

    • Anonyymi

      TV:ssä haastattelivat yhtä suomalaista suvakkimiestä mikä oli musujen mielenosoituksessa Ranskassa. Hyödyllinen idiootti niille, eivät säästäisi henkeään kun pääsisivät valtaan.

      Onneksi alkaneet Ranskassa karkoittaa riehuvia musuja, tuo suvakkikin odottaa karkoitustaan.

    • Anonyymi

      Tälleen euroviisuviikolla tää aihe nousee taas esille.

      Onko kyse tiettyjen homojen täydellisesti tietämättömyydestä siitä mitä palestiinalaiset tekevät homoille ja lesboille ja vain homojen itsetuhoisuudesta?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Se on Allahin tahto. Allah on kutsunut kaikki muslimit Euroopasta paloa sammuttamaan.
        Jos ei sammuta paloa niin ei ole asiaa paratiisiin.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      74
      1650
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      20
      1124
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      31
      1062
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      132
      865
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      806
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      684
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      607
    8. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      588
    9. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      48
      528
    10. 69
      510
    11. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      507
    12. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      498
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      57
      485
    14. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    15. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      422
    16. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    17. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      413
    18. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      16
      399
    19. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    20. En usko et enää

      Uskaltaisit irl mitään
      Ikävä
      37
      396
    Aihe