Israel / Hamas / Homot Palestiinan puolesta

Anonyymi-ap

En tiedä ovatko palstalaiset kuinka tarkaaan seuranneet Lähi-idän tilannetta tai löytyykö täältä peräti näitä "homot palestiinan puolesta, queers for palestine" kannattajia, mutta itse olen miettinyt että kauhea ristiriita. Kun fakta on kuitenkin se että Palestiinalaisalueilla tapetaan homoja Palestiinan hallinnon toimesta niin miten ihmeessä niin monet etuoikeutetut länsi ja suomi homot tukevat Palestiinaa? Muslimit jos pääsisivät valtaan niin eivät he mitään pride lippuja ilolla liehuttelisi, vaan päinvastoin...

Onko osa sateenkaariporukasta jotenkin itsetuhoista kun hamasia kannattaa vai onko kyse jostain SA-juutalaisvastaisuudesta? Ihan käsittämätöntä kuitenkin!

12

934

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      He, jotka matkustavat, lomailevat Lontoossa, Ibizalla, Gran Canarialla ja New Yorkissa.

      • Anonyymi

        Eivät Gazassa? No ehkä sitten kun se kunnostetaan bling-bling Trump-Gazaksi? Siinä mainosvideossa ne rannalla bikineissä tanssivat partakaverit varmaan houkuttelevat monia?


      • Anonyymi

        On monia muitakin paikkoja missä lomailevat. Esimerkiksi Berliinissä.


    • Anonyymi

      Euroviisuissa tämä ilmiö taas kerran nähdään. Israel on edustettuna tänä vuonna laulukilpailussa kappaleella "New Day Will Rise" ja ns. suvaitsevat euroviisuhomot ovat jo ilmoittaneet boikotoivansa ja vihaavansa sen esittäjää Yuval Raphaelia.

    • Anonyymi

      Suvaisevaiset on vain vaatijoita, mutta ei suvaitsijoita.

      Suaitsevaisuus on nykyajan "hakaristi"

    • Anonyymi

      Eläköön Israel !

    • Anonyymi

      Katsoin Areenalta sen Oscar-palkinnon voittaneen Palestiina-dokumentin. Mun tutkani värähteli niiden kahden pääosan esittäjän välillä. Eiväthän he voineet tietenkään tuoda sitä asiaa esille tässä yhteydessä koska ainakin toinen heistä olisi kivitetty tai heitetty talon katolta alas palestiinalaisten toimesta mutta jäin miettimään että millainen suhde näiden kahden pääosan esittäjän välillä todellisuudessa oli. Rivien välistä ja nopeista kameraleikkauksista aivan kuin kyseessä olisi ollut kiellettyä, Palestiina ja musut kun kyseessä jopa, tappavaa rakkautta?

    • Anonyymi

      TV:ssä haastattelivat yhtä suomalaista suvakkimiestä mikä oli musujen mielenosoituksessa Ranskassa. Hyödyllinen idiootti niille, eivät säästäisi henkeään kun pääsisivät valtaan.

      Onneksi alkaneet Ranskassa karkoittaa riehuvia musuja, tuo suvakkikin odottaa karkoitustaan.

    • Anonyymi

      Tälleen euroviisuviikolla tää aihe nousee taas esille.

      Onko kyse tiettyjen homojen täydellisesti tietämättömyydestä siitä mitä palestiinalaiset tekevät homoille ja lesboille ja vain homojen itsetuhoisuudesta?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Se on Allahin tahto. Allah on kutsunut kaikki muslimit Euroopasta paloa sammuttamaan.
        Jos ei sammuta paloa niin ei ole asiaa paratiisiin.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      176
      2155
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      39
      1517
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      132
      1184
    4. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      56
      942
    5. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      255
      899
    6. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      876
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      20
      832
    8. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      18
      745
    9. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      233
      745
    10. Aina ku nään sun kuvan

      Tekis mieli kirjoittaa viesti: Moi kulta, on ikävä❣️🤗 ihan noin vain, lyhyt ja ytimekäs 😁🤭
      Ikävä
      58
      743
    Aihe