Harmi ns. Saipa Seppo

Päteminen johti 10 a4 kokoiseen Valvira/aluehallintovirasto ilmoirukseen yhteen häke infoon ja yhteen virannomais infoon muuten. Mutta onneksi en kohta ns. Saipa seppo kylän asukki,
2447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Saipa Seppo?

Äänestä

Mitä sitä muta voi sanoa ku etä olisi-ko aika laitta korki kiini ja lopeta juopotelu? Mene vähä jutu taso alta lipa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Päteminen johti 10 a4 kokoiseen Valvira/aluehallintovirasto ilmoirukseen yhteen häke infoon ja yhteen virannomais infoon muuten. Mutta onneksi en kohta ns. Saipa seppo kylän asukki,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu