Ympäristöviranomaiset antaneet varoituksen ötökkäongelmasta, joka johtuu hotittomasta myrkyjen käytöstä tuholaisten torjuntaan.
Torakka- ja ludeongelma Kanarian saarilla
11
811
Vastaukset
- Anonyymi
Siellä on kirppuja luteita täitä lauloi jo suuri kansan taiteilija aikanaan. Mikä uutinen toi myt on. Uutinen olisi ollut että kanarialla on tavattu fiksu hetero pari joka on tietysti mahdotonta kun lukee palstan juttuja. Poika rakkaus rules.
- Anonyymi
Onhan niitä tietenkin ollut, koska varoituksen mukaan tuholaismyrkkyjä käytetty holtittomasti.
Ei ollut uutinen, vaan varoitus. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onhan niitä tietenkin ollut, koska varoituksen mukaan tuholaismyrkkyjä käytetty holtittomasti.
Ei ollut uutinen, vaan varoitus.Kauheeta en enää ikinä mene tuonne luteiden pesään. Ihan hirveetä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kauheeta en enää ikinä mene tuonne luteiden pesään. Ihan hirveetä.
Heh, kuin nii, eihän sul oo rahaakaan matkustaa.
- Anonyymi
Joo kivahan siel luteiden keskellä on kirmailla, ou jee, mussukoilla rulaa
- Anonyymi
Mussukoilla ludebailut eläkkeellä, vähä myrkkyy kehiin eläkemussukoille, auts
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mussukoilla ludebailut eläkkeellä, vähä myrkkyy kehiin eläkemussukoille, auts
Kumma kun noi luteet tykkää just mussukoista, vaik ne kuinka hinkaa ja pesee itteensä.
- Anonyymi
Luteita en ole koskaan nähnyt Kanarialla muta torakoita paljonkin.Torakat ei mitään haittaa koska ne pitää paikat puhtaana syömällä roskat ja jätteet. Ei niitä tarvitse pelätä.
- Anonyymi
Silkka valhe. Täällä vilisee luteita lähes joka talossa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Silkka valhe. Täällä vilisee luteita lähes joka talossa.
Joo varsinkin noiden mussukoiden bailuissa.
- Anonyymi
Torakoita on mutta vähenevässä määrin. Ja kyllä torakat haittaa! Ulostavat samankokoisia papanoita kuin meidän kotimaiset hiiret. Pöytien ja tasojen pinnat kannattaa pyyhkiä päivittäin usean kerran, ettei voikkuleivän mukana haukkaa torakan ulostetta. Pidä asunto muutoinkin puhtaana, ei silloin ole mitään ongelmaa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986148KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495617Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042066Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071778- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998