Vaippa 24/7

Anonyymi-ap

Tässä muutaman vuoden nyt vaipoissa olleena todennut että se on sama asia kun jollakin on vaikka insuliini käytössä. Itse en enään koe häpeää enkä muutakaan vaippoihin liittyen. Ne on osa minun arkea.

Kaikki alkoi munuais tulehduksesta joka levisi myös virtsarakkoon. Nyt on lääkkeillä kokeiltu asiaa hoitaa mut en tunne pissa hätää. Se tulee niin sillon vasta tunnen et huppista.

Vessassa en saa mitään tulemaan ulos. Todennut että vaippa on helpoin ratkaisu. Tenan teippi ultimat saan ilmaiseksi mutta myös sit tilannut vielä imukykyisempiä vaippoja jos esim lähtenyt viihteelle tai vaikka jääkiekko peliä katsomaan niin on varmuus parempi.

4

269

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hienoa että pärjäät ja voit muuten hyvin . Vaipat on kuin muutkin apuvälineet joita käytämme arjessa ja juhlassa👍

    • Anonyymi

      Itellä myös parin vuoden kokemus vaippojen käytöstä. Yliaktiivinen rakko ja pakkoinkontinenssi. Vaippoja käytän 24/7

    • Hei. Olisi ihan kiva tutustua myös teihin, jotka käyttävät teippi vaippoja tämän inkonenssi sairauden johdosta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      16
      3461
    2. Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?

      Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit
      Ikävä
      20
      2336
    3. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      32
      1965
    4. Mies! Lupaatko

      enskerral kertoo mis mennään..? :D <3
      Ikävä
      18
      1881
    5. Yksi "sometähti" vähemmän

      Ei tunnu missään.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      82
      1848
    6. Tuliko ikävä

      Vai miksi laitoit viestin? Soittamalla voisi saada kiinni. Mutta et sä uskalla
      Ikävä
      26
      1582
    7. Saitko ne viestit

      Silloin viime kuussa? Vai etkö lukemut niitä.
      Ikävä
      29
      1450
    8. Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?

      Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui
      Ikävä
      36
      1417
    9. Miten lasketaan?

      Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.
      Haapavesi
      9
      1394
    10. Hyvää Huomenta Rakas Neiti

      Hyvää Huomenta Nainen🤗 Kaikkea hyvää toivon sinun päivääsi😘 Näin toivoo mies
      Ikävä
      11
      1334
    Aihe