Paljonko menee aikaa,jos ns puhtaaseen tilaan olemme purkaneet itse entiset.asennetaan kalusteet sisältäen putki ja sähkötyöt? 3x4 m seinät. ei integrointeja jk ja apk.n kerrostalossa ? Kohde oulussa
Keittiön remontti
8
311
Vastaukset
- Anonyymi
Ka pyydäpä tarjouksia alan yrityksiltä. Täältä saat mitä sattuu vastauksia.
- Anonyymi
Kysytty on mutta viikontyöt tuntuivat pitkältä
- Anonyymi
Kerrostalossa sähköputkien ja vesijohtojen ronkkiminen vaatinee luvan taloyhtiöltä.
- Anonyymi
Kyllä tiedossa on. Kysyinkin että kuuluvat asennukseen...
- Anonyymi
Minä pystyn aivan helposti kuluttamaan tuommoiseen työhön kuukauden. Toisinaan jopa kaksi.
- Anonyymi
Kaappien kokoaminen ja asennus maksimissaan 2-3päivää. Jos kokoaa kaapit itse, asennus 1-2 päivää. Välitilan laatoitus ja listat 1-2päivää, jos lattia laatoitetaan 3päivää, sähkötyöt 1 päivä. Itse tehtävät korjaukset 0-14 päivää riippuen "ammattilaisesta"
- Anonyymi
Sehän nyt vähän riippuu tehdäänkö kunnolla vai sinnepäin. Pelkästään pohjien laittaminen purkaja/maallikkojen jäljiltä siihen ns. puhtaaseen tilaan menee ainakin viikko.
- Anonyymi
Elegan 6 h purku ja asennus????
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2072814Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 66968
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies119962Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k505852Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22758