Pidätkö käteistä jemmassa pahan päivän varalle? Itse pitelen nykyään aika paljon mielestäni noin 25K. Kun olen todennut että ihan sama onko käyttötilillä tai jossain spuke rahastoissa.. ja nykyään niitä saa nopeasti poiskaan edes.
Pahan päivän varalta.
18
686
Vastaukset
- Anonyymi
Parin munkin verran
- Anonyymi
Noin viis donaa pyrkiny pitelee..
- Anonyymi
40k.. ei tullut vietyä koskaan pankkiin niin olkoot laatikossa😂
- Anonyymi
Kakkosen kolikoita on reilu 6000 e kertynyt😂
- Anonyymi
Niissä voi olla seassa ja todennäköisesti onkin harvinaisuuksia!
- Anonyymi
Ketä kiinnostaa
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niissä voi olla seassa ja todennäköisesti onkin harvinaisuuksia!
Kierrosta kaikki joten ei väliä, on siellä hallitusmuotoja toistakymmentä ja risurahoja lähelle saman. Risurahasta voisi kai vähän nimellisarvoaan enempi saada.
- Anonyymi
Pankkiin turha viedä, mtin tässä kesällä kosla ja olin viemässä rahoja tilille, niin ei huolinnu. jumalaton selvitys mistä duunari on saannu yli 20 tonaa. Viime talvena ostin kelkan, niin tarvi tilata jotta sai 8 tonaa omia rahoja. kyllä on parempi pitää kotona hyvässä jemmassa.
- Anonyymi
Juu tämä juuri. On kyllä touhu mallillaan nykyisin.
- Anonyymi
Ohan sitä noin satadonaa
- Anonyymi
Kyllä sitä on niin perkeleesti... Tarkkaa summaa en saanut laskettua kun oli sen verran sekava uni muutenkin..
- Anonyymi
Taisivat olla unissasi euroja, mut valveilla ne olivatkin vain arvottomia mummonmarkkoja
- Anonyymi
Onneksi on kahisevaa eikä kiinni rahastoissa kun näkyvät pistävän myynnit ja ostot kiinni monissa paikkaa. Mut joku puoli milliä löytynee löysää.
- Anonyymi
Anna mullekin vähäsen
- Anonyymi
Sinäkin olet oppinut !👍 Syöt munkin päivässä, pitää pyllysi pyöreänä? 🍩💪
- Anonyymi
Miljardin verran on tyynyn alla mites köyhimmillä.
- Anonyymi
Pidän ihan mukavasti
- Anonyymi
Noin 200.000€ käteisenä, pankkitileillä eri pankeissa, kotimaisina ja ulkomaisina osakkeina ja rahastoina, mistä rahat saatavissa 24 tunnin sisällä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841729Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721605Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901389Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1701309- 57915
- 48891
- 66884
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em66873Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40861Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838