Töistä kotiin

Anonyymi-ap

Kuhmolainen mies tuli töistä kotiin. Hän ihmetteli, kun vaimo oli kattanut pöydän koreaksi kaikenlaisilla herkuilla ja kukillakin. Musiikki soi taustalla.
- Mitä on tapahtunut? kysyi mies.
- On meidän hääpäivästä kulunut 5 vuotta, vastasi vaimo.
Silloin miehen kädet alkoivat tutista ja hermot kiristyä. Samalla muistui mieleen että pomo oli koko päivän haukkunut häntä ja uhkaillut vähentää porukkaa. Autokin oli reistaillut ja pari laskua rästissä.
Se riitti miehelle sillä erää. Kiireesti nahkatakki päälle, ja suuntaus kapakkaan.
Seuraavan yön hän vietti putkassa tyhjällä vatsalla...

9

833

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Eiköhän tässä pärjäillä!!

      • Anonyymi

        Koitahan pärjäillä niillä päreillä, joita pääkopassasi kannat...


    • Anonyymi

      "Hänen ystävänsä sattui istumaan junavaunussa ilmeisen masentuneen nuoren miehen viereen. Lopulta nuori mies paljasti olevansa ehdonalaiseen vapautettu tuomittu, joka palasi kaukaisesta vankilasta. Hänen vankeutensa oli tuonut häpeää hänen perheelleen. ja he eivät olleet käyneet hänen luonaan eivätkä kirjoittaneet usein. Hän toivoi kuitenkin, että he olivat liian köyhiä matkustamaan ja liian kouluttamattomia kirjoittamaan. Hän toivoi, että he olivat antaneet hänelle anteeksi.
      "Heidän asian helpottamiseksi hän oli kuitenkin kirjoittanut heille, että he laittaisivat hänelle signaalin, kun juna ohitti heidän pienen maatilansa kaupungin laitamilla. Jos hänen perheensä olisi antanut hänelle anteeksi, heidän piti pystyttää valkoinen nauha suuressa omenapuussa, joka seisoi raiteiden lähellä, jos he eivät halunneet hänen palaavan, he eivät tehneet mitään, ja hän pysyi junassa sen kulkiessa eteenpäin.
      "Kun juna lähestyi hänen kotikaupunkiaan, jännitys muuttui niin suureksi, että hän ei kestänyt katsoa ulos ikkunastaan. Hän huudahti: "Vain viiden minuutin kuluttua insinööri antaa pillin, joka osoittaa lähestymisemme pitkälle mutkalle, joka avautuu Laakso, jonka tunnen kotina, katsotko omenapuuta radan reunassa? Hänen kumppaninsa sanoi, että he vaihtoivat paikkoja, mutta sitten kuului junan vihellys.
      "Tuuli vastaus: "Näen puun. En näe yhtä valkoista nauhaa, vaan monia. Jokaisessa oksassa on valkoinen nauha. Poika, joku varmasti rakastaa sinua."

      • Anonyymi

        Tulee mieleen äidinkielen aineen kirjoitus....


    • Anonyymi

      Eiköhän tässä pärjäillä!

    • Anonyymi

      Oisi kattanut suomeksikin.

    • Anonyymi

      Niinpä, jos korealaista herkkua ja musiikkia. Kuka tykkää?

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Eiköhän tässä pärjäillä!!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      64
      3510
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      64
      3262
    3. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      72
      3077
    4. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      54
      2562
    5. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      71
      2372
    6. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      56
      2131
    7. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      42
      1128
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      1055
    9. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      117
      1032
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      126
      1018
    Aihe