Aili Kohtala ja Lempi Saario, Toholampi

Törmäsin tähän tapaukseen jonkun YouTube -videon kommenteissa ja kortin googlettaa, mutta sitä kautta ei löytynyt mitään lisätietoa. Kyse on siis kahdesta pikkutytöstä jotka ovat joskus kadonneet Toholammilla. Tietääkö joku paikallinen kertoa tästä jotain?
41406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kortin = koetin

Äänestä

Milloin ovat kadonneet? 1900-luvun ensi vuosikymmeninä vai milloin?

Äänestä
  • V. 1906

    Äänestä

Googletin . . . Laita sanat "Toholammin Ristinpolku on ahdistavan kaunis muistopolku". Sieltä löytyy jotain tietoa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Törmäsin tähän tapaukseen jonkun YouTube -videon kommenteissa ja kortin googlettaa, mutta sitä kautta ei löytynyt mitään lisätietoa. Kyse on siis kahdesta pikkutytöstä jotka ovat joskus kadonneet Toholammilla. Tietääkö joku paikallinen kertoa tästä jotain?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu